Новини » Львів

З Білоруської спілки художників у Львові очікують потужний десант

До кінця 31 травня у львівському Національному музеї ім. Андрея Шептицького експонуватиметься виставка живопису очільників Білоруської спілки художників – Володимира Савича та Сергія Тимохова з Мінська.

Мистецький проект двох маститих білоруських художників певною мірою схожий на розвідування території, бо вже у перших числах липня у Львівському палаці мистецтв будуть виставлені роботи 100 білоруських художників.

Про це на відкритті виставки у Національному музеї розповів голова Спілки художників Білорусі Володимир Савич, – повідомляє кореспондент ЗІКу.

Савич і Тимохів, як належить добрим керівникам, спочатку самі навідалися до Львова завдяки тісній співпраці з львівською Спілкою художників. Для львів’ян вони підготували масштабну експозицію і уважно слідкували за реакцією публіки: «Чи сприймуть? Як сприймуть?». Адже попереду – такий величезний проект! Сто художників – це не жарти.

Савич розповідає: «Десь у перших числах липня буде відкриватись у Палаці мистецтв у Львові величезна виставка білоруських митців. Ми оглянули ті приміщення, які нам спілка художників запропонувала – буде 100 художників Білорусі. Ось так. То буде вельми великий десант білоруського мистецтва до Львова».

А зараз голова Воломири Савич і заступник Сергій Тимохов очікують на перші рефлексії від місцевих мистецтволюбів та мистецтвознавців.

Володимир Савич розповів, що багато є подібного у мистецькому житті народів, які живуть пліч-о-пліч. І що, напевно, буде з ким порівнювати його творчість і творчість Сергія Тимохова. Але йому дуже приємно, що львівські художники, які заходили ознайомитися з виставкою, таки відчували, що є у роботах щось автентичне, білоруське. І хай жанри чи напрямки у мистецтві уніфіковані, але національна складова – це те, завдяки чому кожна країна залишається цікавою і неповторною.

 

Loading...