live
Новини » Економіка

Вводиться Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб

Національний банк Україна (НБУ) разом з Thomson Reuters ввели новий індекс для банків на основі номінальних ставок ринку депозитів фізичних осіб.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов.

«Ринку зараз необхідні довгострокові ресурси для подальшого відновлення капіталів», – сказав він.

Ю.Колобов також відзначив, що список банків, які оголошують ставки, формується на підставі даних про портфелі депозитів фізичних осіб. Вони публікуються на сайті НБУ щокварталу, – пише DT.UA.

Список банків, що беруть участь у формуванні індексу, переглядається не рідше двох разів на рік, при цьому жодні обмеження на повторне включення банку до зазначеного списку не встановлюються, до нього повинні входити 20 банків-учасників.

Також Ю.Колобов зазначив, що ставки, які оголошуються банками, є індикативними даними і їх публікація не накладає на банки зобов’язання з укладання угод. У той же час, за його словами, такі ставки повинні відображати рівень процентних ставок, за якими банки-учасники у момент оголошення ставок будуть готові приймати депозити вкладників – фізичних осіб за законодавством України.

Він також підкреслив, що для розрахунку індексу розраховуються номінальні ставки банку за класичним депозитом для стандартних сум на відповідні роки. Сам індекс називається «Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб».

Loading...