понеділок, 16 травня, 2011, 21:38 Львів
У Львові відкрили нову будівлю Генконсульства Польщі
  • 16 травня 2011 р. Відкриття нової будівлі Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Генеральний консул Республіки Польща у Львові Гжегож Опаліньск, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та міністр закордонних справ Республіки По
  • 16 травня 2011 р. Відкриття нової будівлі Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Міністр закордонних справ Республіки Польща Радослав Сікорські та Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко
  • 16 травня 2011 р. Відкриття нової будівлі Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Міністр закордонних справ Республіки Польща Радослав Сікорські
  • 16 травня 2011 р. Відкриття нової будівлі Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Генеральний консул Республіки Польща у Львові Гжегож Опаліньск, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та міністр закордонних справ Республіки По
  • 16 травня 2011 р. Відкриття нової будівлі Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Сьогодні у Львові на вул. І. Франка, 108 відкрили нову будівлю Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Урочисте відкриття будівлі консульства відбулось за участі міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, міністра закордонних справ Республіки Польща Радослава Сікорського, Генерального консула Республіки Польща у Львові Гжегожа Опаліньского.

Також там були присутні голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк, мер Львова Андрій Садовий, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк та інші.

Будівництво нового приміщення Генконсульства Польщі почалось у 2007 році. Зараз консульство переїхало сюди з усіх місць у Львові, де воно було розташоване раніше, окрім приміщення на вул. І. Франка 110. Тепер консульство матиме загалом 30 вікон для обслуговування громадян з візових питань – 7 у старій будівлі і 23 у новій.

У новій будівлі консульства працює 105 співробітників, а також є місце для перебування 30 дипломатів.

«Я дуже тішуся, що у Львові маємо новий будинок Генерального консульства моєї країни. Ми хочемо, щоб він служив для України новим мостом до Європи», – заявив міністр закордонних справ Республіки Польща Радослав Сікорський.

Він висловив сподівання, що візи в найближчому часі зникнуть. Але поки що, додав Сікорський, це консульство має бути місцем, де візи видаються нормально і культурно.

«За останніх 20 років Україна зробила дуже багато. І хочемо, щоб у найближчий час, коли Польща буде мати резиденцію в Раді Європи, вона наблизилася до Європи ще більше», – заявив польський міністр.

За його словами, Польща видає Україні стільки віз, скільки всі країни ЄС разом. «Але хочемо також, щоб наші консульства були місцями практичної інформації, які би в практичний спосіб допомогли Україні долучитися до нашої родини», – зазначив він.

Сікорський також запевнив, що «українці, які захочуть побачити футбол у Польщі, зможуть швидко і вигідно отримати візи у Львові».

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко своєю чергою сказав, що важливою є обопільна готовність України та Польщі до активізації спільної роботи, спрямованої на досягнення під час польського головування пріоритетних для України завдань – укладання угоди про асоціацію з ЄС, включно зі створенням зони вільної торгівлі.

«Я вдячний польській стороні за готовність надати сприяння в реалізації плану дій щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС», – заявив Грищенко.

«Думаю, що ми з задоволенням відкриємо першу виставку творів польських та українських художників в колишньому візовому відділі як тільки він перестане бути потрібний», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 09:06 :51