Новини » Львів 16 травня, 2011, 19:32
Програма на ZIKу «Хто тут живе?» виявила «олігархів» серед викладачів

Викладачі українських ВУЗів працюють надзвичайно багато: «Доцент має робоче навантаження 1 000 годин, а на Заході утричі менше. До прикладу, в сусідній Польщі навантаження – 200 годин. Як і коли український викладач може займатись науковою роботою?», – прокоментував один з експертів програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?» депутат Львівської обласної ради, екс-банкір та доцент НУ «Львівська Політехніка» Степан Кубів.

Та й заробітна плата наукових працівників бажає кращого, заявив С. Кубів: «Доцент університету в Україні отримує сьогодні зарплату 2400 гривень, асистент у віці 20 – 23 роки – 1400 гривень».

Попри навантаження дехто знаходить час на «не наукову» роботу. Скажімо, освітянська сім’я проректора ЛНАУ Стефанії Онисько. Як стало відомо з журналістського розслідування програми «Хто тут живе?», родина Онисько має готель, ресторан і стоматологічну клініку у м. Жовква Львівської області. Майно, загальною площею понад 3 тис. кв. м., офіційно записали на сина проректора ЛНАУ Романа Ониська, якому на той час було лише 20 років, – повідомили журналісти. При цьому, власник майна працює на кафедрі анатомії Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького. Цікаво, що економічні експерти, до яких звернулась програма «Хто тут живе?» за оцінкою бізнесу Ониськів, стверджують, що чесною працею отримати подібне майно – готель, ресторан і клініку – неможливо.

«Викладачі, які мають займатись науковою роботою, мають бізнес, як в «маленького олігарха». А звідки у них стартовий капітал?», – наголосив ведучий програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов.

«Чи може людина створити бізнес і займатись науковою діяльністю? дивується експерт програми «Хто тут живе?» Степан Кубів: Я у таке не вірю і говорю авторитетно», – підсумував експерт.

Остання програма журналістських розслідувань «Хто тут живе?» про ректора ЛНАУ В. Снітинського отримала настільки широкий резонанс, що у наступних програмах освітню тему буде продовжено. Журналісти програми вже готують розслідування про нових фігурантів «Хто тут живе?».

Програма журналістських розслідувань «Хто тут живе?» телеканалу «ZIK». Уся правда про чиновників, депутатів, суддів і правоохоронців, дивіться щосереди о 21:30.

Усі програми телеканалу «ZIK» на сайті www.tv.zik.ua

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 18:57 :29