live
Новини » Економіка

Золотовалютні резерви України досягли історичного максимуму

Золотовалютні резерви України досягли історичного максимуму і становлять близько 37 млрд доларів США.

Про це в інтерв’ю Першому національному каналу заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, – передає Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Наші валютні резерви досягли історичного максимуму. Вони складають приблизно 37 мільярдів доларів. Такого в історії України ще не було. Це пов’язано з тим, що у нас значно активізувався експорт, пожвавились перекази із-за кордону наших людей, які працюють за межами України. Крім того, був реалізований цілий ряд успішних проектів. Тобто, в принципі,у нас позитивне сальдо платіжного балансу. Я підкреслюю: за товарами і послугами. А за товарами, дійсно, є певний мінус,але в цілому у нас до країни надходить валюти більше ніж з країни виходить, тому у нас ростуть валютні резерви», – підкреслив Микола Азаров.

За його словами, негативне сальдо торгівлі товарами склалося у зв’язку з тим, що доходи громадян зростають і відповідно зростає попит на імпортні товари. Так, нових автомобілів українці купили вдвічі більше, ніж минулого року. «У нас зросла купівельна спроможність людей. Хто би що не казав, – громадяни стали більше купувати імпортної продукції. У нас почав зростати імпорт. Він зріс уже на 30%», – підсумував глава уряду.

 

Loading...