Новини » Львів 3 травня, 2011, 14:20
Місько Барбара у Львові: Всі ми вояки на полі інформаційної битви

У неділю, 1 травня, фронтмен легендарного гурту «Мертвий півень» Місько Барбара сказав у коментарі кореспонденту ЗІКу, що українцям варто припиняти чекати на месію в умовах інформаційної війни, вояками на якій всі ми стали.

Про це він зазначив після вже традиційного «Прокидання з «Мертвим півнем» у дворику львівської Ратуші в рамках фестивалю «Флюгери Львова».

Презентацію свого нового альбому «Радіо Афродита» (однойменного з партизанським проектом, що був ліквідований у 1945 році) в Інтернеті «півні» супроводжували рефлексіями Барбари: «Деякі мої друзі останнім часом наполегливо ставлять мені досить пряме запитання: «Що робити?».

Місько Барбара розповів: «Перестати питати в музикантів і письменників, що робити. Робити щось. Кожен хто що може. Почати зі свого під’їзду, прибрати його. Зі своєї квартири. Навести лад. Все дуже просто. Не чекати на месію».

Необхідність персональної відповідальності важлива, зокрема, в умовах інформаційної війни, учасниками якої ми стали.

Вокаліст «Мертвого півня» вважає, що український продукт не потрапляє до інформаційного простору не через брак якості чи таланту: «Нам нічого не бракує – ні «півням», ні всім решта. Інформаційного поля бракує. Ми видали цей партизанський альбом, бо зараз, дійсно, музиканти молоді і немолоді перебувають в підпіллі. Фактично, в андеграунді, як це ще модно говорити. Ми перебуваємо на окупованій території і мусимо відповідно до воєнного часу діяти».

За словами Михайла Барбари, окупанти – це північно-східні сусіди. Інформаційний простір є окупований. «Йде неприхована інформаційна війна і ми на ній вояки», – зазначив він.

Кореспондент ЗІКу запитав, де саме найбільше Україна програє у цій війні і Барбара відповів: «Тотально. По всій території».

Про те, що українська музика є потрібною і затребуваною, але не потрапляє до свого споживача, свідчить реакція публіки незалежно від географічного розташування. Зокрема, від «півнів» шаліють не тільки у Львові. Місько Барбара так розповів про своїх шанувальників з інших регіонів України: «Справді прекрасні люди, публіка всюди добра. На Сході часом набагато відкритіша», бо «Львів треба довго закохувати у себе», а київська публіка має специфіку, яку можна описати словосполученням «удівітє міня». Зі своїм партизанським проектом «півні» планують відвідати ще Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Крим, Одесу. Барбара обіцяє, що буде продовження.

Дійсно, проект вартує того, щоб його розширювати географічно і наповнювати більшою кількістю творів. «Півні» вперше за 22 роки наважилися робити переспіви. Виявилося, що за мотивами «Ой, Марічко, чичері», «Ми хлопці з бандерштату», «Шахтарочка», «А ми удвох», «Гуцулка Ксеня», «Машинґвери», «Минає день, минає ніч» та іншими на пам’ять вивченими піснями люди скучили неймовірно. Скучила за якісною українською музикою у хорошому аранжуванні, яку тепер, на жаль, можна почути або серед власних записів, або – на хвилях «Радіо Афродіта», повстанської радіостанції, що завдяки зусиллям «Мертвого півня» відновила своє мовлення вперше з 1945 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:47 :41