live
Новини » Політика

У ПР просять не реагувати на червоний колір прапора, як «зграя вовків»

Скандал в Україні спровокувало ухвалення напередодні Верховною радою закону, який передбачає офіційне використання червоного прапора Перемоги поруч із державним синьо-жовтим під час святкування 9 травня.

Один зі співавторів скандального документу, депутат-регіонал, екс-міністр оборони Олександр Кузьмук наголосив, що йдеться не про прапор СРСР, і закликав не акцентувати увагу на кольорі прапора Перемоги, – передає «Радіо Свобода».

«Ми достатньо вивішуємо прапорів і виносимо їх на майдани і не підраховуємо свої збитки», – сказав він у відповідь на питання про вартість виготовлення символіки до дня Перемоги.

«Я хотів би, щоб ви не акцентували на червоному прапорі. Червоне є на прапорах багатьох країн світу. Мова йде не про червоний прапор, а про штурмовий прапор реальної дивізії, яка встановила його над рейхстагом», – підкреслив регіонал.

«Ну, але ж він не зелений?» – перепитав журналіст. На що депутат порадив не реагувати на червоний колір, «як зграя вовків», – передає ТСН.

Як повідомлялося, ініціативу з використанням червоного прапора підтримали 260 депутатів із фракцій парламентської більшості. Натомість опозиція засудила цей крок, назвавши його антиукраїнським.

Закон «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)» розглядали за скороченою процедурою, яка не передбачала широкого обговорення. Депутати-нашоукраїнці намагалися блокувати парламентську трибуну, проте регіонали та комуністи не дали цього зробити. Відтак нашоукраїнці на знак протесту розгорнули перед трибуною державний прапор, а комуністи натомість – червоний прапор Перемоги.

Згідно з законом, прапор Перемоги має бути копією «штурмового прапору 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії», встановленого над будівлею німецького Рейхстагу в Берліні наприкінці війни в Європі.

Loading...