Новини » Суспільство 22 квітня, 2011, 13:51
Програми телеканалу ZIK визнано кращими в Україні

Престижну нагороду – «Честь професії» отримали одразу два проекти телевізійного каналу ZIK. Програми «Книга скарг і пропозицій» і «Хто тут живе?» названо кращими в Україні.

Цьогоріч на всеукраїнський конкурс професійної журналістської майстерності «Честь професії» було подано понад 200 робіт журналістів як регіональних, так і загальнонаціональних ЗМІ.

Кращі з кращих

Телеканал ZIK став єдиним медіа, який взяв одразу дві вищі нагороди. «За краще журналістське розслідування» журі конкурсу нагородило програму журналістських розслідувань «Хто тут живе?» – уся правда про чиновників, депутатів, суддів та правоохоронців. А у номінації «За краще подання складної теми» перемогла споживча програма «Книга скарг і пропозицій»

За словами члена журі Андрія Куликова, ведучого програми «Свобода слова» на каналі ІСТV: « У програмах багато цікавого, дуже багато несподіваних поглядів. Якщо враховувати, в яких умовах працюють часто-густо колеги, можна захоплюватися: як вони роблять якісну і вільну журналістику».

Чиновники бояться, а глядачі люблять

Найрейтинговіший проект телеканалу ZIK «Хто тут живе?» потрапив у номінацію «Краще журналістське розслідування» одразу двома програмами. Перемогла програма про начальника Львівської залізниці Богдана Піха.

При врученні нагороди, одна з авторів – Катерина Рибій – розказала, як програму намагались заборонити: «У нас залізниця в Україні це така «країна в країні». Вона недоступна, і ми перші, хто на неї зазіхнув. Отримали одразу супротив: начальник залізниці буквально за один день «створив» рішення суду про заборону програми».

Це трапилося 15 грудня 2010 року, коли суддя Галицького районного суду Ванівський О. М. протягом одного дня, не ознайомившись з матеріалами, прийняв рішення про заборону програми за позовом фігуранта програми Б. Піха. Однак на час виходу програми телеканал ZIK офіційно не отримав рішення суду, тому програма вийшла в прямий ефір.

У команді журналістів, які працюють над створенням програм «Хто тут живе?», є і два минулорічних переможці конкурсу «Честь професії» – Олександра Губицька і Олег Василевський.

Приймаючи вітання, Катерина Рибій не стримувала емоцій: «З першої хвилини проголошення нас переможцями виступили сльози. Пишаємось, що нас помітили і визнали!».

Попри суди, спротив можновладців і навіть погрози й переслідування, програма журналістських розслідувань «Хто тут живе?» викриває правду про чиновників, депутатів, суддів та правоохоронців. Щосереди на екрані – сюжети журналістських розслідувань, а у студії в прямому ефірі держслужбовців запитують: «Для кого вони працюють – для народу чи для власного добробуту?». Гострі запитання фігурантам ставлять і люди за телефоном прямого ефіру чи у прямих включеннях з площі біля пам’ятника Т. Шевченкові.

Телеканал можливостей

У номінації «Краще висвітлення складної теми» переміг проект «Книга скарг і пропозицій» з програмою «Йогурти. Бактерії тут більше не живуть».

Автор програми-переможниці Ольга Мовчан запросила усіх до Львова на Великодні свята. Журналістка назвала телеканал ZIK телеканалом можливостей: «Можна розказати глядачеві усе як є, не піддаючись жодному тиску. Ця перемога додає натхнення. Нам немає року, а нас оцінили авторитетні журналісти, професіонали», – розповіла О. Мовчан.

Програма «Книга скарг і пропозицій» висвітлює, що ми насправді їмо і чим користуємось у побуті. Глядачі у легкій формі дізнаються про унікальні, несподівані результати фахових лабораторних досліджень, шокуючі висновки незалежних експертів, безпрецедентні експерименти та невідомі подробиці виробництва продуктів.

Визнання зобов’язує

На думку виконавчого директора НАМ Катерини М’ясникової, якщо те саме ЗМІ перемагає в різних номінаціях, це означає: «Що в редакції є якийсь дух і розуміння того, що таке якісна журналістика, і воно присутнє у всіх журналістів, всі журналісти працюють за цими стандартами».

Оцінювало конкурсні роботи експертне журі у складі головних редакторів всеукраїнських друкованих та Інтернет ЗМІ, редакторів телеканалів, провідних журналістів та керівників інформаційних служб. Зокрема, Андрій Куликов (ведучий програми «Свобода слова» на каналі «ICTV»), Віталій Портніков (головний редактор каналу «ТВі»), Олена Притула (головний редактор видання «Українська правда»), Олександр Харченко (головний редактор «УНІАН»), Людмила Король (головний редактор телеканалу «СІТІ»), Сергій Рахманін (редактор відділу газети «Дзеркало тижня»), Діана Дуцик (головний редактор інтернет-ресурсу «Главред»).

Цього року на конкурс були подані роботи телеканалів: «Студія 1+1», «Інтер», ZIK (м. Львів), «Юніон» (Донецька обл.), «Стерх» (м. Дніпропетровськ), «5 канал», «Рівне 1», «ВТВ Плюс» (м. Херсон) та ін.

Однак ще до визнання авторитетного журі, свою оцінку у вигляді високих рейтингів щоденно дають телеканалу ZIK глядачі. За даними GfK Ukraine, програми телеканалу ZIK гідно конкурують у Львові з програмами центрального телебачення, а проект журналістських розслідувань «Хто тут живе?» випереджає за рейтингами передачі загальноукраїнських телеканалів.

Журналісти телеканалу ZIK переконані, що чимало інших проектів можуть стати переможцями професійного конкурсу «Честь професії» у наступні роки. Тому що ZIK встановив для своїх проектів таку планку, на яку вже починають рівнятись інші телевізійні канали України.

***

Програми-переможці, а також всі інші програми телеканалу ZIK, можна переглянути на сайті www.ziktv.com.ua.

Конкурс професійної журналістської майстерності «Честь професії» заснований Українською Асоціацією Видавців Періодичної Преси (УАВПП) та Незалежною Асоціацією Телерадіомовників (НАМ).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:02 :32