Новини » Економіка 20 квітня, 2011, 15:14
В Україні зменшується кількість дрібних приватних підприємців

Дія Податкового кодексу викликало скорочення кількості фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Про це пише «Коммерсантъ-Украина».

Тільки у I кварталі 2011 знялися з обліку на 57% більше фізосіб-СПД, ніж на початку 2010 року. Відкрити бізнес наважилися на 30% менше громадян.

Експерти очікують, що до кінця року кількість ліквідованих СПД зросте з нинішніх 57 тис. до 300 тис.

У Державній податковій службі (ДПС) підрахували, що у I кварталі 2011 року кількість тих фізичних осіб-підприємців, які припинили діяльність, у порівнянні з січнем-березнем 2010 року зросла на 57%, до 56,6 тис.

Відкрити бізнес з початку року зважилися 44 тис. платників, тоді як рік тому – 62,6 тис.

Такі дані містяться в листі ДПС №67 від 11 квітня на депутатський запит Святослава Олійника.

Рік тому чистий приріст становив 26,7 тис. фізосіб-СПД, а в поточному році кількість фізосіб-платників єдиного податку скоротилося на 12,6 тис.

Раніше заступник голови податкової служби Олександр Клименко зазначав, що припинить свою діяльність лише бізнес, який, перебуваючи на спрощеній системі, був задіяний у схемах мінімізації податків.

З 1,1 млн «спрощенців» тільки 400 тис. фізосіб-СПД мають договірні відносини з юрособами, які перебувають на загальній системі оподаткування. Витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у таких «спрощенців» з 1 квітня заборонено включати до валових витрат. «Є підстави стверджувати, що 170 тис. з них насправді є найманими працівниками та зареєстровані платниками єдиного податку тільки з метою економії витрат роботодавців», – заявляв Клименко.

Експерти вважають, що саме Податковий кодекс, ключові норми якого набули чинності 1 січня та 1 квітня, сприяв скороченню кількості підприємців. Зазначена вище норма про обмеження включення до валових витрат витрати на операції з «спрощенцями» спонукала частину бізнесменів піти з ринку, вважає секретар Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. «Посилення фіскального навантаження на підприємців, зокрема, за рахунок сплати єдиного соціального внеску, буде і надалі сприяти погіршенню ситуації», – вважає він. В. о. голови Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств В’ячеслав Биковець вважає, що тенденція до скорочення кількості «спрощенців» збережеться до кінця року, якщо уряд не піде на компроміс з бізнесом і не внесе обіцяні поправки до Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи. За оцінками експертів, до кінця року кількість приватних підприємців, що припинили діяльність, буде становити 250-300 тис. «Не думаю, що всі 400 тис. підприємців, які мали відносини з юридичними особами, перейдуть на загальну систему оподаткування», – говорить пан Биковець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:49 :43