вівторок, 19 квітня, 2011, 9:37 Економіка
Європа сказала Україні: або з Митним союзом, або з нами

Київ не зможе створити зону вільної торгівлі з Євросоюзом при одночасній інтеграції до Митного союзу, заявив керівник Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

У свою чергу, Президент України Віктор Янукович висловив надію, що вдасться поєднати обидва процеси. «Неможливо інтегруватися до Митного союзу і в той же час мати поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі (з ЄС)», – підкреслив Баррозу, виступаючи на прес-конференції після переговорів з Януковичем. Європейський політик висловив думку, що Київ має право укласти будь-які вигідні для себе економічні угоди, однак такі документи не повинні вплинути на його обов’язки в рамках Всесвітньої торгової організації (СОТ) або інтеграції з Євросоюзом.

«Для України було б дуже складно вести переговори щодо всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським союзом, якщо б вона приєдналася до Митного союзу країн, які не мають преференційних торговельних угод з Європейським союзом, оскільки в рамках Митного союзу застосовується загальний тариф до всіх іншим партнерів», – розповів Жозе Мануел Баррозу.

Віктор Янукович заявив, що Київ має намір шукати оптимальні форми співпраці з Митним союзом, що об’єднує Москву, Астану і Мінськ. «Переконаний у тому, що це не тільки не буде перешкодою для створення зони вільної торгівлі з ЄС, а в майбутньому це сприятиме інтеграційному процесу на євроазійському просторі», – повідомив український лідер.

Він також зауважив, що взаємини Києва з сусідніми країнами повинні ґрунтуватися на міжнародних нормах. «Найближчим часом і Росія, і Казахстан стануть членами СОТ, і принципи відносин між нашими країнами, як на двосторонньому рівні, так і на рівні співпраці України з Митним союзом, будуть будуватися на принципах СОТ», – наводить РІА «Новости» слова Янукович. Він розповів, що відповідні переговори планується завершити до кінця поточного року. Президент України також повідомив, що керівництво країни приймає «активні та всебічні» дії для лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

Нагадаємо, що кілька днів тому прем’єр-міністр Росії Володимир Путін закликав Київ розкрити карти в рамках переговорів про інтеграцію. Глава уряду розповів, що Україна отримає пряму вигоду в розмірі до дев’яти мільярдів доларів на рік, якщо приєднається до Митного союзу. У той же час Путін попередив, що Росія може вжити заходів для захисту своїх ринків, якщо Київ створить зону вільної торгівлі з Євросоюзом, – пише «Утро.ua».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 17:29 :33