live
Новини » Львів

До Одеси привезли червоний прапор, який хочуть пронести центром Львова

В суботу, 16 квітня, в Одесі на Алеї Слави в парку Шевченка активісти партії «Родина» прийняли 15-метровий червоний прапор з рук представників партії «Русское Единство».

Зі слів координатора всеукраїнської акції «Дорогами перемоги», голови Сімферопольської міськорганізації партії «Русское Единство» Сергія Юхіна, 9 травня активісти двох партій пронесуть прапор вулицями Львова, – передають «Українські новини».

«Це акція «Дорогами перемоги», на Прапорі Перемоги поставили підписи сімферопольці, а сьогодні – одесити. Після Одеси прапор поїде в Київ, а 9 травня – у Львів, де ми плануємо пронести його центральними вулицями на Марсове поле і згодом передати ветеранській організації Львова», – зазначив Юхін.

Разом з цим він вважає, що націоналістичних провокацій під час акції у Львові не буде, а у разі їх виникнення активісти двох партій зможуть їм протистояти. «Ми не боїмося, нас достатня кількість, і за нами справедливість і закон України «Про увічнення пам'яті святкування Дня Перемоги», – підкреслив Юхін.

З його слів, відповідно до останньої інформації, понад 800 осіб виявили бажання взяти участь в акції, однак поїдуть не всі. Зараз проводиться відбір тих людей, які будуть ідеологічно підготовлені.

«Ми вперше їдемо до них (Львів) відстоювати свої ідеали, а то вони постійно до нас їдуть і говорять, що нам робити, які пам'ятники ставити. Але, я повторюю, ця акція покаже, наскільки жителі Львова підтримують націоналістів», – каже голова Одеської міськорганізації партії «Родина» Григорій Кваснюк.

До акції також приєдналася одеська громадська організація «Дозор».

Нагадаємо, раніше «Русское Единство» заявило про намір 9 травня пройти урочистою ходою головними вулицями Львова до Пагорба слави, щоб покласти там квіти.

Міський голова Львова Андрій Садовий назвав намір цієї партії провокацією. «Але всім потрібно пам'ятати, що під час цієї страшної війни сотні тисяч жителів Західної України загинули і від рук Червоної Армії, і радянських спецслужб», – підкреслив він, додавши, що урочисті святкування цих подій викликають у нього неоднозначні почуття.

У свою чергу активісти ВО «Свобода» пообіцяли не допустити маршу у Львові. Вони мають намір звернутися в суд, щоб заборонити його, а у разі якщо суд відмовиться, активісти партії готові перекрити в'їзд у місто.

Loading...