Новини » Суспільство 14 квітня, 2011, 10:40
Львівські вчені знайшли мікроорганізм, який розщеплює ракові клітини, - прес-служба ЛМР

Вчені Інституту біології клітини НАН України у Львові знайшли мікроорганізм, який розщеплює ракові клітини. Представлять своє дослідження науковці на Фестивалі освіти і науки, який відбудеться у Львові вже вдруге.

Фестиваль освіти і науки стартує 28 квітня, – повідомила ЗІК прес-служба Львівської міськради.

Інститут біології клітини спеціалізується на вивченні мікроорганізмів. Зокрема, на використанні дріжджів як моделі людської клітини, дослідженні генів, які займаються знешкодженням зіпсованих речовин, використанням дріжджів як біопалива, а також розробкою протиракових препаратів.

«У нас є декілька проектів із дослідження клітинних мікроорганізмів. Проте одним із найвизначніших наших досягнень є вивчення мікроорганізму Аргеніну, який має здатність розщеплювати ракові клітини. Тепер на основі цих даних ми розробляємо методику введення цього організму у хворі клітини. На Фестивалі науки ми показуватимемо нашу роботу та докладно розповімо про це досягнення», – розповідає директор Інституту біології клітини Андрій Сибірний.

Довідка.

Фестиваль освіти і науки проходитиме 28-30 квітня у Львівському палаці мистецтв. У програмі фестивалю – представлення найцікавіших та найоригінальніших проектів, експозицій, науково-дослідних розробок львівських ВНЗ, лекції, семінари, круглі столи для науковців міста та представників провідних компаній, екскурсії кафедрами університетів для учнів шкіл, літературні вечори науково-популярного спрямування.

Вперше Фестиваль науки проходив у Львові 21-23 квітня 2010 року. На ньому було представлено 80 проектів від шістьох львівських вищих навчальних закладів. Захід відвідало понад 4000 учнів 7-9 класів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:36 :35