Новини » Львів 14 квітня, 2011, 14:16
Дрогобицький народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок» святкує 45-річчя

Сьогодні, 14 квітня, народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок» Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка відзначає 45-річчя своєї діяльності.

Про це повідомив секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик. З його слів, внесок цього ансамблю у розвиток національного мистецтва – неоціненний. Адже, виконуючи українські пісні, народні танці на високому мистецькому рівні, «Пролісок» пропагує фольклорне багатство України.

З нагоди ювілею 16.30 у приміщенні Народного дому ім. І. Франка відбудеться звіт ансамблю, – передає кореспондент ЗІКу.

Довідка ЗІКу.

Народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок» заснований у 1965 році. У 1968 році колективу за високу виконавську майстерність присвоєно звання «народний». Учасниками колективу є студенти різних факультетів педуніверситету. Колектив є дипломантом багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів, лауреатом трьох республіканських конкурсів, учасником телетурніру «Сонячні кларнети» (м. Київ), програми «Інтербачення», концерту у Кремлівському палаці з’їздів та на ВДНГ (м. Москва).

«Пролісок» – потужний творчий осередок, з якого вийшли у світ знані українські виконавці. Це, зокрема, народні артисти України: Ігор Кушплер, Михайло Ванівський, Іван Попович, Богдан Базиликут, Оксана Білозір, Михайло Мацялко.

У мистецькому доробку «Проліска» понад 200 творів, серед них вокально-хореографічні композиції, українські народні пісні, танці, сольні та оркестрові твори, в основі  яких лежить фольклор Бойківщини, Гуцульщини, Лемківщини та інших регіонів України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:48 :30