Новини » Події 7 квітня, 2011, 7:18
На Землі розпочалася потужна магнітна буря

Вчора, 6 квітня, ввечері на Землі розпочалася потужна магнітна буря. Індекс геомагнітних збурень Kp досяг значення 6, на одиницю більше мінімального значення, яке вважається бурею.

У цій шкалі є 10 рівнів, значення від 0 до 3 відповідають спокійній магнітосфері, рівень 4 - збуреній, а рівні з 5 по 9 – магнітних бур п'яти класів.

Магнітна буря може «протриматися» цілу добу, оскільки вона викликана виключно потужним викидом плазми на Сонці, розповів співробітник Лабораторії рентгенівської астрономії Фізичного інституту імені Лебедєва Сергій Богачов, – передає РИА «Новости».

«Це був тривалий корональний викид, який почався в ніч на 2 квітня. Він йшов з південної півкулі Сонця, і хоча він летів до площини земної орбіти, але йшов не прямо на Землю», – зауважив експерт.

«Ми сперечалися, незрозуміло було, добереться цей викид до Землі чи ні. Але все-таки дістався», – сказав Богачов. Він додав, що викид був надзвичайно сильний, тому буря триватиме щонайменше добу.

Збурення в магнітосфері Землі – магнітні бурі – виникають під дією потоків сонячної плазми, заряджених частинок, викинутих Сонцем. «Вдаряючись» об магнітосферу, частинки змушують її коливатися, що може викликати перебої з радіозв'язком.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 06:53 :21