Новини » Львів 1 квітня, 2011, 12:48
На Цитаделі встановлять хрест на вшанування пам’яті жертв концтабору «Шталаг-328»

Львівській міській раді запропоновано 11 квітня встановити на Цитаделі хрест на місці одного з найбільших у Східній Європі німецького концентраційного табору «Шталаг-328».

Про це на сесії, 31 березня, у депутатському запиті до мера міста озвучив голова постійної депутатської комісії з питань культури, промоції, ЗМІ та туризму Ярослав Музичко.

Ярослав Музичко зазначив, що до нього звернулась представник центру правових та політичних досліджень «СІМ» Ярина Ясиневич з проханням встановити цей пам’ятний знак на Цитаделі.

«Табір «Шталаг» був розташований на території оборонного комплексу «Цитадель» у центрі Львова. У ньому перебувало 280 тисяч військовополонених різних національностей: бельгійці, поляки, італійці, голландці, євреї, росіяни тощо. У цьому концтаборі мученицькою смертю загинуло понад 140 тисяч осіб, кожен четвертий з яких – українець», – сказав Ярослав Музичко.

За словами Ярослава Музичка, відповідно до рішення обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв воєн і політичних репресій від 12 лютого 2010 року було виготовлено меморіальний хрест. Комісія культури Львівської міськради пропонує виконавчим органам у найкоротший термін провести необхідні для встановлення хреста заходи і урочисто встановити його спільно з Львівською обласною держадміністрацією та Львівською облрадою 11 квітня 2011 року – у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. «Цей день прийнятий ООН, як дата, коли відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів», – сказав Ярослав Музичко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:07 :20