Новини » Суспільство

На Личаківському цвинтарі у Львові попрощалися з Іваном Гелем

18 березня 2011 р. Прощання з відомим діячем національно-визвольного руху Іваном Гелем

Сьогодні, 18 березня, у соборі св. Юра відбулося прощання з відомим діячем національно-визвольного руху Іваном Гелем. У величному храмі було тісно усім, хто прийшов віддати шану пам’яті людині, громадському діячеві, який, будучи вірним Богу й Україні, вивів Українську греко-католицьку церкву з підпілля.

Як повідомив кореспондент ЗІКу, труну із тілом покійного Івана Геля укрили живі квіти. Від собору св. Юра похоронна процесія із почесною військовою вартою під журливий хор «Чуєш, брате мій» рушила за автокатафалком на Личаківський цвинтар.

Перше слово на жалобному віче львівської громади, яка прощалася з Іваном Гелем, узяв отець Михайло Низькогуз: «Свідчу, що ти прийняв дари причастя. Ти багато страждав, але не зламався, бо був із роду нескорених Тершаківців. Тобі, інтелігенту за фахом і характером, система на волі дозволила працювати лише пастухом колгоспних корів, але ти з натхненням занурився у боротьбу за свободу церкви і народу, редагував християнське видання, яке відкрило світові правду про жахливі релігійні переслідування в Україні. Ти організував і очолив комітет захисту УГКЦ. Під твоїм керівництвом творилася велика історія УГКЦ. Але найзнаменнішим став організований тобою похід 230 тисяч вірних 17 вересня 1989 року, який, за свідченням багатьох політичних аналітиків надломив хребет більшовицької системи. Такої грандіозної маніфестації Львів не бачив. Гноблена, але не скорена УГКЦ вийшла із катакомб. Мало хто знав, що ти пережив, коли довелося ампутувати ногу, а протез завдавав страшних кривавих ран. Але ти працював і молився, не тримав жалю на державних і церковних чиновників, які не відчували болю твоїх ран, а тільки просив у Бога сили нести свій хрест. Ти вірив в те, що для Бога нема нічого неможливого й отримав зцілення ран у Люрді. Ти йшов до Бога із вірою, яка здатна творити чудеса».

Із Іваном Гелем як людиною високої громадянської постави попрощався Микола Горинь, який передав слово голові Львівської обласної ради Олегу Панькевичу. «Ми дякуємо Івану Гелю за його життя і працю, він був світлом для інших, він творив історію», – сказав Олег Панькевич. Від імені громади Львова слова подяки Івану Гелю пролунали від міського голови Львова Андрій Садового, від імені академічної громади – від ректора ЛНУ ім. І. Франка Івана Вакарчука. Особливо зворушливими були промови побратимів-політв’язнів Богдана Гориня, Ігоря Калинця, Юрія Шухевича, Мирослава Мариновича та Василя Овсієнка. Під козацькі сальви, пісні «Козака несуть» та гімн України труну із тілом Івана Геля прийняла земля Личаківського цвинтаря.

 

Loading...