понеділок, 14 березня, 2011, 14:47 Регіони
У Луцьку показали фільм про любов за 3,5 тис. доларів

У Луцьку презентували документальний фільм «Любов», відзнятий у рамках телепроекту «Поговоримо про сім’ю». Його тривалість – лишень 26 хвилин, але проблема, порушена у кіно, – глобальна.

Про це йшлося сьогодні, 14 березня, під час презентації проекту у Волинському прес-клубі, – повідомив власкор ЗІКу.

За словами заступника директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольги Максим’як, у 2010 році у семи мільйонах українських родин зростали діти. Із них 2,3 мільйона – у неповних родинах. Україна посідає третє місце у Європі за кількістю розлучень.

Директор центру Ліна Галан стверджує, що працівники цієї установи мають змогу перебувати «в епіцентрі» проблем родин, які опинилися у складних життєвих обставинах. Фахівці центру соцслужб здійснюють соціальний супровід таких сімей. У Луцьку, за словами Галан, 164 родини, які опинилися у складних життєвих обставинах. У подібних сім’ях проблема часом далеко не економічного, а психологічного характеру.

Вона наголосила, що молоді люди часто створюють родину, не задумуючись над суспільною вагою такого кроку. Адже у сім’ї відбувається становлення майбутньої особистості – дітей. Тож благодійний фонд «Переображення» та студія «Правда PRO» за сприяння центру соціальних служб створили фільм «Любов», який змушує молодь задуматися над проблемою побудови стосунків у родині.

Продюсер документальної стрічки Альона Юхимчук стверджує, що задум бере витоки ще з 2002 року, коли вона одружилася. «Тоді розпочалася наша родинна подорож», – зізналася вона. А у 2007-му Альона Юхимчук із чоловіком запропонували режисеру фільму Сергію Шараєвському «щось створити для сім’ї». На її думку, побудувати хорошу родину не так складно, але для цього треба докласти дуже багато зусиль.

Продюсер стрічки стверджує, що основою сім’ї не можуть бути почуття, навіть любов. Тут потрібне щось значно глибинніше, що є базисом усьому. Альона Юхимчук сказала, що це – віра в Христа, божественна суть. На основі досліджень, проведених ученими університету штату Небраска, вона створила макет здоровою родини на прикладі будинку. В основі усього, фундаментом є Христос. А сама сім’я тримається на чотирьох стовпах – любові, довірі, розумінні та повазі. А вінчають «родинний будинок» ще низка аспектів – правильне спілкування, проведений разом час, вирішення конфліктів, духовна посвята тощо. Загалом, таких складових є одинадцять, і саме стільки серій знімуть працівники студії «Правда PRO» у рамках проекту «Поговоримо про сім’ю».

Режисер фільму Сергій Шараєвський розповідає: узявся за цю роботу тому, що є батьком і чоловіком. А це має для нього найбільше значення у житті. «Любов» знімали упродовж тижня, але до того тривалий час працювали над сценаріями. Наразі вже готові сценарії для усіх одинадцяти серій. На студії «Правда PRO» пішли на експеримент – увесь фільм знімали на фотоапарат. Герої стрічки – прості родини з річних міст України та Білорусі. Завданням знімальної групи не було показати ідеальну родину. Наприклад, принципово у фільмі не вживається термін «друга половинка», адже родина – це союз самодостатніх особистостей.

Автор фільму Юлія Притолюк зізналася: писати сценарій до фільму було неймовірно складно, адже тема любові, певно, найабстрактніша. «Вірю в те, що він вийшов досить непоганий, досить практичний для наших родин», – додала Притолюк. За її словами, довго не могли знайти головну героїню, хоча навіть проводили кастинг. Зрештою, на пропозицію Шараєвського, пристала саме вона.

Відповідаючи на запитання журналістів, продюсер фільму зізналася: зйомки кожної з одинадцяти серій коштують 3,5 тисячі доларів. На першу грошима допомогли низка благодійних фондів, у тому числі – західноєвропейські. На решту серій наразі грошей немає, але команда випромінює оптимізм – сподівається на допомогу спонсорів і меценатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:12 :43