Новини » Економіка

До 2016 року тарифи на газ, електрику та тепло зростуть на 250-260%, – експерти

До 2016 року зростуть тарифи: на електроенергію – до 250%; на природній газ – до 260%, на теплову енергію – до 250 %.

Про це у Львові повідомили експерти, що були присутні сьогодні, 14 березня, на засіданні «Як змусити владу вкладати кошти в енергозбереження в ЖКГ замість витрат на дорогі енергоносії?».

Обговорення у Львові ініціював Західноукраїнський медіа-центр «Нова журналістика», інформує ЗІК.

Розмова стосувалась результатів експертного аналізу діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування за 2009-2010 рр. у сфері енергозбереження в житлово-комунальному господарстві Львівської області, в рамках якого й оприлюднили шокуючи дані про майбутні тарифи.

Причина такого неминучого подорожчання, на яке вказали експерти за результатами моніторингу, – це зростання ціни на природній газ.

Якщо кардинально не скоротити витрати енергоресурсів, за кілька років катастрофа у сфері житлово-комунального господарства набуде глобальних масштабів. Розплачуватися за паливо в населення і держави буде нічим, – констатують учасники засідання.

Зараз Україна є серед лідерів Європи за обігрівом повітря, а наше житлово-комунальне господарство знаходиться на третьому місці по кількості вироблених парникових газів.

Найменш бережливими щодо енергоресурсів виявились споживачі, що використовують газу більше, ніж навіть промисловість та бюджетні установи, як зазначив один з експертів, голова асоціації ОСББ «Сихівчани» Василь Коцюк.

Тепло втрачається постійно. При транспортування від котельні до будинку – 20-30 %. Неутеплені стіни віддають 35 % тепла. Вікна без ущільнень – це 10 % втраченого тепла. Двері – 15 %. Дах – 25 %. Фундамент – 15%, – повідомляють учасники засідання.

Для вирішення ситуації, окрім фінансів, потрібна ініціативність людей, пошук рішень у проблемних ситуаціях зі сторони місцевої влади, а також – державна політика на найвищому рівні, націлена не на закупівлю дорогого російського газу, а на енергозбереження та впровадження відновлювальних джерел енергії, доступних на місцях: сонця, землі тощо.

Участь в обговоренні взяли: координатор Західноукраїнського медіа-центру «Нова журналістика» Микола Чугаєвський, головний спеціаліст з питань енергетики представництва Світового банку в Україні Астрід Манрос, голова ГО «Ресурсний центр для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» Михайло Васюта, голова фонду «Право і демократія» Андрій Бурий, експерт з питань енергозбереження ГО «Нова хвиля» Олег Бас, голова асоціації ОСББ «Сихівчани» Василь Коцюк.

Loading...