Новини » Політика

Тимошенко діяла в інтересах "Газпрому", а крайнім робила Ющенка, – Фірташ

У 2005 році тодішній прем’єр Юлія Тимошенко діяла в інтересах російського «Газпрому».

Про це заявив співвласник РосУкрЕнерго Дмитро Фірташ в інтерв’ю французькому виданню «Politique Internationale», коментуючи причини виникнення газової кризи між Росією та Україною, повідомляють InoСМІ.

«У 2005 діяв контракт між Росією і Україною, який передбачав поставки за пільговою ціною, значно нижчою за ту, яку платили європейські країни: по 50 доларів за тисячу кубів. Контракт діяв до 2010 року», – сказав він.

«Росія чудово розуміла, наскільки ця угода для неї невигідна. Але у них руки були зв’язані ще на п’ять років. Газпром шукав спосіб розірвати цей контракт. І вони використовували для цього Тимошенко», – зазначив бізнесмен.

«У 2005 році Віктор Ющенко почав говорити, що потрібно вийти на європейські ціни за газ. Але за цією заявою стояла Тимошенко. І вона діяла в інтересах Газпрому. Яка була справжня причина її поведінки? Нагадаю – на той момент Тимошенко перебувала в міжнародному розшуку», – додав Фірташ.

За його словами, «Тимошенко вдалося покласти всю відповідальність за події на Ющенка».

«Як я вам вже казав, вона постійно думала про вибори президента у 2010 і хотіла послабити чинного президента. У той момент єдиною компанією, яка могла врегулювати ситуацію, була «РосУкрЕнерго», – вважає бізнесмен.

«Вона мала всі необхідні контракти на транзит і на продаж великих обсягів газу. Ми прийняли рішення самим закуповувати газ, який був потрібен Україні. Я фактично продотував бюджет України в цей делікатний період», – зазначив Фірташ.

«РосУкрЕнерго мала доступ до родовищ у Середній Азії, транзитні можливості Росії і України і споживачів Європи. Ще сильна сторона – завдяки РосУкрЕнерго неможливо було чинити політичний тиск на Україну», – заявив він.

За словами бізнесмена, «в України більше не було прямих контрактів з Газпромом». «Це ми вели справи з Газпромом. Будь-який конфлікт, який виникав, Газпром мав вирішувати його тільки з РосУкрЕнерго», – сказав Фірташ.

Він також заявив, що у 2009 росіяни «спровокували другу газову кризу, знову використовуючи Юлію Тимошенко, яка знову розірвала контракт».

«Все це було зроблено Газпромом навмисне. РосУкрЕнерго прибрали з ринку. У підсумку Україна отримала непідйомну ціну – 450 доларів за тисячу кубів», – зазначив бізнесмен.

 

Loading...