live
Новини » Суспільство

Кожна третя жінка на Львівщині піддається насильству

Свято 8 Березня треба сприймати як ще одну нагоду заявити про свої права та проблеми, в іншому випадку це буде відзначенням дня приниження жінки.

Про це заявили у політичній програмі Остапа Дроздова «Прямим текстом. Бліц» представниці жіночих організацій Львівщини.

«Цей день потрібний, але тільки з тим змістом, який у нього вкладався ще у позаминулому столітті, коли жінки Манхеттена привертали увагу до кричущих порушень своїх прав на нормальні умови та оплату праці. Зараз 8 Березня треба використовувати для привертання уваги громади до проблем жінок. Це дискримінація жінок на ринку праці, насильство у сім’ї, торгівля жінками тощо. Жінкам у нашому соціумі є важче, ніж чоловікам», – вважає Марта Чумало, заступник голови Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи».

За її словами, насильство в сімї є масовим явищем: «Кожна третя жінка у Львівській області потерпає від насильства в сім’ї. І це в регіоні, де всі ходять до церкви. А якщо ви ввімкнете телевізор, вам премєр-міністр скаже, що управляти державою – це не жіноча справа. Віктор Янукович під час передвиборної боротьби прямо казав, що місце жінки на кухні. Кілька днів тому пан Вінський похвалився, що він не допоміг би на кухні своїй жінці, навіть якби та була вагітна. Ці люди дають такі сигнали суспільству, які вкорінюють неналежне ставлення до прав жінки».

На переконання активісток жіночого руху, представництво слабкої статі у владі в Україні – на рівні Буркіна-Фасо. Хоча світові дослідження показують, що при збільшенні кількості жінок у політиці зменшується корупція, збільшуються соціальні програми та соціальний захист людей. «Україна має зобов’язання перед світовою спільнотою за Цілями розвитку тисячоліття до 2015 року збільшити кількість жінок у парламенті до 30%. В цьому ми вбачаємо єдиний порятунок для країни, в якій правлять пост-радянські чоловіки і яка погрузла в корупції та бруді», -- переконана Марта Чумало.

Loading...