Новини » Суспільство 3 березня, 2011, 11:47
Інтелігенція Львова просить нардепів захистити мову від українофобів

Сьогодні, 3 березня, інтелігенція Львова звернулась відкритим листом до Голови ВР України та народних депутатів стосовно «антиконституційної, непрофесійної та українофобської» позиції Міносвіти у сфері мовної та літературної освіти.

Лист-звернення було підготовлено 1 березня за результатами круглого столу «Обговорення концепцій мовної та літературної освіти в Україні», проведеного у Львові Центром дослідження літератури для дітей і юнацтва.

У обговоренні взяли участь близько 50 науковців, викладачів університетів, методистів.

ЗІК публікує текст звернення, під яким автори просять усіх охочих залишати свої підписи. Для цього потрібно надіслати свої ім’я, прізвище та посаду на електронну адресу japrotykoncepcijimovnojiosvity@gmail.com до 24:00 3 березня:

Звернення учасників круглого столу «Обговорення концепцій мовної та літературної освіти в Україні» до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати!

Ми, учасники круглого столу «Обговорення концепцій мовної та літературної освіти в Україні», який відбувся у Львові 1.03.2011 р., занепокоєні антиконституційною, непрофесійною та українофобською позицією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту на чолі з міністром Дмитром Табачником стосовно концепцій мовної та літературної освіти в загальноосвітніх школах, фальсифікаціями, допущеними в процесі обговорення і затвердження цих концепцій, і діями, які скеровані на звуження сфери функціонування української мови як державної та штучне приниження вартісності української літератури та її геніїв.

Звертаємо Вашу увагу на те, що нині відбувається відверте і цинічне нищення національної освіти на всіх рівнях, що проявляється насамперед у демонстративному вилученні української гуманітарної складової з навчального процесу. На практиці це означає, зокрема, пропорційне скорочення годин на вивчення української літератури в одинадцятирічній школі, трансформацію шкільного курсу зарубіжної літератури в курс російської літератури з метою переорієнтувати українських школярів з національних на «слов’янські», тобто російські, духовні цінності і моделі поведінки. Роз’яснення міністра Табачника відносно Концепції літературної освіти мають казуїстичний характер.

Попри те, що методичні аспекти Концепції заслуговують на увагу, факт її фальсифікації, визнаний самими авторами, робить її неправомірною. Детальний аналіз ситуації висвітлений, зокрема, у таких документах: «Відкритий лист Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва до Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Володимировича Табачника і Директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Єреська Олега Вікторовича» (9 лютого 2011 року), «Підсумковий документ учасників круглого столу «Небезпеки нової концепції літературної освіти» (10 лютого 2011 року, Національний університет «Києво-Могилянська академія»), а також підняті у «Зверненні українських письменників до співгромадян у День рідної мови» (21 лютого 2011 року) та ін.

Ми, фахівці, – викладачі профільних вищих навчальних закладів, викладачі-методисти, вчителі-практики, дослідники літератури, редактори фахових видань, вважаємо затверджену Наказом Міністра освіти і науки, молоді та спорту за № 58 Концепцію антиконституційною, антиукраїнською і такою, що не відповідає світовим стандартам гуманітарної освіти.

У зв’язку з цим вимагаємо:

1. Скликати парламентські слухання щодо розробки нових Концепцій мовної та літературної освіти, які б звільнили український освітній простір від нав’язуваної йому неоколоніальної ідеології «русского мира».

2. Звернутися до Президента України з клопотанням про відставку міністра МОНМС Табачника Д.В. у зв’язку з глибоко антиукраїнською сутністю його світогляду, переконань і дій, що суперечить перебуванню на такій відповідальній посаді в незалежній державі – Україні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:19 :00