Новини » Економіка

Уряд готує 20 обленерго до продажу

Кабінет міністрів виключив 20 енергопостачальних та 5 енергогенеруючих компаній з переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

Своїм рішенням Кабмін вніс відповідні зміни до постанови №1734 від 23 грудня 2004 року і №999 від 3 листопада 2010 року, повідомляють «Українські новини».

До списку «на приватизацію» потрапили також енергогенеруючі компанії «Дніпренерго» (Запоріжжя), «Західенерго» (Львів), «Центренерго» (Київська область) і «Донбасенерго» (Донецьк). Крім генерацій, Кабмін виключив зі списку стратегічних «Прикарпаттяобленерго» (Івано-Франківськ), «Львівобленерго», «Одесаобленерго», «Полтаваобленерго», «Сумиобленерго», «Чернігівобленерго», «Крименерго», «Вінницяобленерго», «Волиньобленерго».

Окрім того, до стратегічних тепер не належать «Дніпрообленерго», «Донецькобленерго», «Закарпаттяобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Миколаївобленерго», «Тернопільобленерго», «Харківобленерго», «Хмельницькобленерго», «Черкасиобленерго», «Чернівціобленерго», а також «Київенерго».

Уряд ухвалив, що плани розміщення акцій енергокомпаній та умови продажу державних пакетів акцій зазначених підприємств узгоджуються з Кабміном.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко прогнозує приватизацію у 2011 році держпакетів 2 енергогенеруючих компаній, а також 5-6 обленерго.Зі слів міністра, перший конкурс буде оголошено у середині 2011 року.

Раніше голова Фонду державного майна Олександр Рябченко повідомляв, що першими двома генераціями, які заплановано приватизувати, стануть «Західенерго» та «Дніпроенерго».

 

Loading...