Новини » Львів 1 березня, 2011, 15:12
Львів’ян привітали з весною, щоб вони не чекали 8 березня
  • 1 березня 2011 р. Акція «З весною! Проти 8 березня».
  • 1 березня 2011 р. Акція «З весною! Проти 8 березня».
  • 1 березня 2011 р. Акція «З весною! Проти 8 березня».
  • 1 березня 2011 р. Акція «З весною! Проти 8 березня».
  • 1 березня 2011 р. Акція «З весною! Проти 8 березня».

1 березня у Львові перехожим роздавали паперові квіти, закликаючи вітати жінок з початком весни, не чекаючи якогось свята.

Акцію «З весною! Проти 8 березня» організувало молодіжне об’єднання «ГРАНІТ», повідомив кореспондент ЗІКу.

«До проведення такої акції спонукали частково спекуляції, а частково не зовсім правильні твердження щодо свята весни. Дехто вважає, що це 8 березня. Але від 1 до 7 також весна і тому логічно було б святкувати день весни саме 1 березня», – розповів член МО «Граніт» Тарас Стогул.

«Ми не кажемо, що 8 березня не треба святкувати. Ми просто говоримо, що насправді 8 березня – це був день солідарності повій. І перші маніфестації робили повії, які хотіли утворити профспілки. Потім вже радянська влада намагалась це від нас приховати», – заявив один з організаторів акції Андрій Мочурад.

Разом з паперовими квітами вони роздавали листівки з короткою історією свята 8 березня. Там, зокрема, йдеться про те, що свято 8 березня було започатковане зі страйків повій у Парижі, Чикаго і Нью-Йорка 1894-1896 роках, а з ХІХ століття в Європі цей день взагалі був днем солідарності повій, коли вони працювали на подруг, які захворіли «профзахворюваннями».

Крім того, молоді люди нагадали, що жодна країна світу, крім колишнього СРСР, не святкує 8 березня. На думку організаторів акції, в Радянському Союзі «жінку посадили на трактор, спустили в шахту, дали в руки лопату і зробили з жінки тяглову силу», а справді міжнародним жіночим святом є День Матері.

«Ми не кажемо не святкувати 8 березня, але якщо хтось хоче привітати свою матір у свято з не вельми гарною історією, це його особиста справа. Ми говоримо, що жінку треба шанувати, вітати і робити їй приємність кожного дня», – наголосив Андрій Мочурад.

Метою цього заходу було також показати, що не варто нищити конвалії і підсніжники, а можна, наприклад, зробити своїми руками паперові квітки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 00:24 :40