Новини » Львів

У Львівській міськраді радяться щодо боргів «Львівводоканалу» за електроенергію

У Львівській міськраді триває нарада щодо ситуації на ЛМКП «Львіводоканал», зокрема, щодо заборгованості підприємства перед ВАТ «Львівобленерго».

Про це сьогодні, 28 лютого, у коментарі ЗІКу повідомила прес-секретар «Львівводоканалу» Уляна Горбата.

За її словами, у нараді беруть участь директор ЛМКП «Львівводоканал» Мирослав Заплатинський, керівництво «Львівобленерго» та Львівської міськради.

«Станом на 9.00 год. ситуація на підприємстві така, що жодна насосна станція поки що не вимкнена. Працюємо в звичайному режимі. Адміністративний корпус також не відімкнутий від електропостачання. Поки що ми не є знеструмленими», – запевнила Горбата.

Нагадаємо, за повідомленням прес-служби Львівської міськради від сьогодні Львів може залишитися без води. Причина – заборгованість споживачів перед ЛМКП «Львівводоканал» та високі тарифи не електроенергію, а відповідно, і борги підприємства перед ВАТ «Львівобленерго».

«Ми отримали чергове попередження від енергетиків щодо недотримання графіка поточних платежів за лютий. Станом на сьогодні ми заборгували 3,5 млн грн. У критичній ситуації підприємство опинилося через постійне здорожчання вартості енергоносіїв. На жаль, «Львівводоканал» самотужки не може вирішити цієї проблеми. Навіть нещодавно затверджені нові тарифи на воду ситуації не змінять, оскільки прогнозовані надходження коштів не покриють видатків на електроенергію. Окрім того, нові рахунки мешканці отримають у березні, а розрахуватися з енергетиками необхідно вже сьогодні», – повідомив директор ЛМКП «Львівводоканал» Мирослав Заплатинський.

На відміну від багатьох водоканалів України, «Львівводоканалу» досі вдавалося уникнути боргів за електроенергію. Київ, Харків, Дніпропетровськ, Луганськ, Чернівці, Житомир боргують десятки та сотні мільйонів гривень. Однак їх не відмикають, – додав Заплатинський.

Рівень оплати львів’ян за послуги з водопостачання та водовідведення у лютому лише 83%. Однак, на сьогоднішній день навіть 100% збір коштів не забезпечує покриття зростаючих видатків підприємства. Відтак, «Львівводоканал» звертається до містян з закликом оплатити рахунки за поточне споживання та погасити старі борги.

Loading...