п'ятниця, 25 лютого, 2011, 11:01 Політика
НАТО бачить Україну не в зоні російського покриття, – експерт про візит генсека

НАТО розцінює Україну як окремого від Російської Федерації суб’єкта, що не є в зоні покриття російської ПРО і заслуговує на те, аби брати самостійну участь у побудові європейської системи ПРО.

Про це сьогодні, 25 лютого, у коментарі ЗІКу повідомив політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач. Так він прокоментував підсумки вчорашнього візиту до Києва генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена, який запропонував Україні вивчити можливість участі у створенні системи протиракетної оборони на базі альянсу.

На думку експерта, це більшою мірою політичний жест, аніж реальна пропозиція.

За словами Горбача, Україна має дві можливості взяти участь у системі ПРО. По-перше, це долучити до системи ще радянські радіолокаційні станції в Мукачевому і Севастополі, відповідним чином їх модернізувавши і вклавши в це серйозні гроші. Сама Україна тепер не готова вкладати в це власні кошти, а хотіла би, щоб це зробив, наприклад, альянс, оскільки Росія теж не хоче вкладати в ці станції і навіть відмовилась від їх оренди. Друге – це можливість підключити український військово-промисловий комплекс до виробництва обладнання, апаратури і, можливо, навіть ракет.

«Але ці перспективи доволі розмиті і, на мою думку, маловірогідні, оскільки більш пріоритетним, ніж Україна, партнером для НАТО в цьому плані є Росія. І переговори з Росією дійшли до точки розуміння, що в них будуть дві різні системи ПРО і що вони не будуть якимось чином перетинатися, а будуть обмінюватися між собою лише інформацією і координацією», – сказав експерт.

Він зазначив, що російська позиція полягає в тому, щоб Україна була в російській зоні покриття. Це напередодні візиту Расмуссена до Києва озвучив постійний представник РФ в НАТО Дмитро Рогозін, який сказав, щоб натівські ракети не мали такого радіусу дій, який досягав би кордонів України і Росії.

«Те, що Расмуссен учора підняв тему участі України в ПРО якраз іде в розріз з цим і демонструє, що альянс розцінює Україну як окремого від Російської Федерації суб’єкта», – вважає Володимир Горбач.

Він припускає, що українське керівництво в цій ситуації, з одного боку, хотітиме на цьому заробити для держави і гроші, і політичну вагу, а з іншого – буде оглядатися на позицію РФ, яка може ці всі плани поламати.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 17:27 :55