Новини » Львів 21 лютого, 2011, 15:41
Львівська мерія заявила про реконструкцію історичних фасадів

Львівська міськрада спільно з фахівцями-реставраторами з Бюро технічної співпраці Німеччини (GTZ) розробляють програму, в якій будуть правила реконструкції та відновлення фасадів будинків у історичній частині міста.

Про це стало відомо із повідомлення заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва, який запевнив, що «головна мета документа – напрацювати такі правила реконструкції, щоб будь-які нові елементи фасаду будівлі не перекривали архітектурних чи скульптурних елементів».

Проте Закон України «Про охорону культурної спадщини» (ст.1 «визначення термінів» розділу 1), не передбачає реконструкцій та відновлень на об’єктах архітектури, що становлять ансамбль центральної частини Львова і мають подвійний охоронний статус – Державного історико-архітектурного заповідника та території, що входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. А це означає, що всі роботи на об’єктах культурної спадщини повинні проводитися за вимогами чинного пам’яткоохоронного законодавства, яке надає вичерпний перелік містобудівних заходів щодо об’єктів культурної спадщини: консервація, реставрація, ремонт, реабілітація, пристосування та музеєфікація. І жодної реконструкції у цьому переліку не існує!

Експерти Центру «СІМ» зазначають: роботи по «реконструкції та відновленню фасадів будинків у історичній частині міста» є поза межами правового поля, а тому будуть згубними для об’єктів культурної спадщини і спричинять продовження рукотворної руйнації національної пам’яті, що упродовж останніх років триває на території Львова.

З метою недопущення руйнації культурної спадщини керівник програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Ярина Ясиневич звернулася до заступника голови м. Львова В. Косіва з проханням вжити всіх необхідних заходів, щоб роботи по збереженню фасадів будинків у центральній частині Львова проводилися у відповідності з чинним пам’яткоохоронним законодавством і повідомити про перелік і результати вжитих заходів.

Окрім того, у зверненні є прохання до п. Косіва відповісти на запитання щодо програми з правилами реконструкції та відновлення фасадів будинків у історичній частині міста, зокрема:

1. Проінформувати про долю згадуваної програми, та які заходи із приведення завдань щодо її розробки та самої програми (якщо вона вже на стадії готовності) у відповідність із українським законодавством вжито.

2. Надати для ознайомлення громадськості завдання на розробку згадуваної програми (технічне завдання, головні вимоги до розробників, очікувані результати), відповідальних керівників та експертів.

3. Повідомити про вартість і джерела фінансування робіт із розробки програми.

Текст звернення для відома і контролю відправлений голові комісії з культури, промоції, ЗМІ та туризму ЛМР Я. Музичку та голові комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища А. Гутнику.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:19 :52