середа, 16 лютого, 2011, 17:07 Економіка
ЄС та Україна посварились через цукерки

Переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС знову зайшли у глухий кут – цього разу через цукерки. Українська сторона вважає високе мито на свою кондитерську продукцію невиправданим.

За даними видання Euroactive, яке посилається на дипломатичні джерела в Брюсселі, ЄС хоче запровадити 50-відсоткове мито на певні товари українського виробництва, зокрема, йдеться про цукерки. У Брюсселі непокояться, що українські кулінарні вироби складуть конкуренцію солодощам, виробленим у Євросоюзі. Втім, Київ на такі умови не погоджується, оскільки це може боляче вдарити по кондитерській галузі, де працюють 300 тисяч українців, повідомляє «Німецька хвиля».

У Брюсселі вважають, що українська кондитерська галузь є добре модернізованою та конкурентоздатною. Свого часу великі обсяги цукерок експортувалися з України до Росії, але під час напруження політичних відносин між Києвом та Москвою за президентства Віктора Ющенка, цей ринок значно зменшився. Українські виробники намагалися обійти політичні перешкоди, перенісши виробництво двох фабрик безпосередньо до Росії. Нині ж вони сподіваються знайти ринок збуту в Євросоюзі.

Під час переговорів українська сторона намагалася переконати представників ЄС у тому, що українські цукерки не будуть конкурувати з відомими бельгійськими виробниками шоколаду. Оскільки продукти з Бельгії та України відрізняються як за якістю, так і за ціною. Втім, перемовники від Євросоюзу продовжують наполягати на запроваджені мита. За їхніми словами, до України висувають такі ж вимоги, як і до інших держав.

У Києві вважають, що ЄС вимагає від України того ж, що вимагав від країн-кандидатів на вступ до Євросоюзу. Результатом таких компромісів було приєднання цих країн до ЄС. До України ж лише висувають вимоги, а натомість нічого не пропонують. Водночас, впровадження високого мита на українські товари може означати, що багато українців просто втратять роботу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 17:29 :13