Новини » Львів 14 лютого, 2011, 9:52
У Самборі мощі святого Валентина виставили для загального поклоніння

Сьогодні, 14 лютого, саркофаг з мощами святого Валентина з бічного престолу Самбірської УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці Львівської області перенесли і встановили на центральний тетрапод для загального почитання.

Це зроблено, для того, щоб усі бажаючі – молоді й старші жителі міста, гості, приїжджі з ближніх і далеких сіл, інших регіонів могли прикластися, доторкнутися до реліквії, попросити для себе, родини допомоги чи заступництва. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Нагадаємо, що мощі святого Валентина – покровителя закоханих знаходяться у Самборі в храмі Різдва Пресвятої Богородиці з 13 травня 1779 року. Чисельні факти засвідчують, що той, хто доторкнеться до скляної труни з його мощами, переживе велику любов, матиме щасливу сім’ю.

Мощі святого Валентина – це не амулет, це набагато глибше. Важливо, твердять священослужителі церкви, щоб люди приходили до них зі світлими й благородними помислами. Автентичність мощей підтверджує документ Папи Римського від 1759 року.

Архівні матеріали свідчать, що святий Валентин був покровителем колишньої Пермисько-Самбірської єпархії УГКЦ. Через це у невелику скляну труну закували фрагмент черепа та кілька кісток, камінь, який, як вважають, з гробу святого та капсулу з миром, що було зібране з мощей священномученика, і переправили до Самбора.

Решта кісток святого Валентина, як описують церковні джерела, знаходяться у столиці Італії, в Болонії, кількох містах Франції, Глазго (Шотландія) та в Познані (Польща).

«Я служу в цьому храмі вже другий десяток літ, – каже отець декан Богдан Добрянський, – і постійно відчуваю сильну благодать. У церкві така особлива атмосфера, як у Люрді, і того не можливо передати словами. Просто треба уважно дослухатися до свого серця, до стану своєї душі».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 00:28 :14