Новини » Політика 14 лютого, 2011, 7:20
Партія регіонів хоче змінити гімн України

У Партії регіонів готові підтримати пропозицію екс-бютівця Дмитра Ветвицького і змінити перший куплет гімну України «Ще не вмерла України і слава, і воля».

Слова, які є зараз, на думку депутата-регіонала Вадима Колесніченка більше підходять для похоронних заходів, – передає ТСН.

«Я вважаю, що гімн має об'єднувати, надихати і бути дороговказом для держави і для суспільства. Ми можемо бути традиціоналістами, але ці два рядки, про які йдеться, – вони не об'єднують, і вони не дають життєдайності. Вони мені нагадують слова Грушевського, який казав: «Українці найбільше вміють організовувати похоронні заходи. У цьому вони найкращі», – заявив Колесніченко.

«Так от, не хотілося б, щоб ми ось таким чином будували державу. Натомість гімн, якщо це можливо, якщо парламент прийме щодо цього позитивне рішення, має бути об'єднуючим, має бути дороговказом», – додав він.

На запитання, чи буде Партія регіонів підтримувати законопроект позафракційного депутата Дмитра Ветвицького щодо зміни перших слів гімну, Колесніченко відповів: «Я буду підтримувати це. Тому що я не бачу, в чому «ми не вмерли» і «в чому вороженьки». Я вважаю, що і Бог у нас є, і ми можемо підкоригувати це право».

Нагадаємо, екс-бютівець Дмитро Ветвицький у січні цього року вніс на розгляд Верховної ради законопроект щодо зміни перших слів державного гімну.

Парламентарій запропонував рядок «Ще не вмерла Україна, і слава, і воля» замінити на «Слава Богу, в Україні є правда і воля. І вже нам браття-українці посміхнулась доля».

«Коли цей гімн будуть виконувати з такими словами, люди фактично молитимуться Богу, і це піде на користь усім: і народним депутатам, і школярам, які за новим законодавством мають співати гімн», – пояснив нардеп.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:02 :13