Новини » Економіка

Експорт електроенергії з України в Білорусь відновлено

Сьогодні, 4 лютого, відновлений експорт електроенергії з України в Республіку Білорусь.

Про це повідомив журналістам у п’ятницю перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, – поінформували ЗІК у прес-службі віце-прем’єра.

За його словами, це стало можливим після остаточного узгодження умов контракту між державними підприємствами «Укрінтеренерго» та «Бэленерго».

Домовленості передбачають постачання електроенергії з розрахунку 2,5 млрд кВт/г на рік, повідомив Андрій Клюєв. Він також зазначив, що досягнута домовленість про взаємовигідну ціну електроенергії, що постачається, яка розраховується за формулою, прив’язаною до параметрів ціни оптового ринку України.

Також домовлено, що електроенергія, яку було не постачали в січні, коли тривали переговори, буде поставлена протягом лютого та березня, повідомив перший віце-прем’єр-міністр України. За його словами, об’єкти об’єднаної енергосистеми України повністю готові забезпечити потреби Білорусі і за своїми параметрами, і за об’ємами складських запасів палива на електростанціях.

«Розширення економічного співробітництва вигідно обом країнам – взаємно доповнюючи одна одну, наші економіки стануть більш ефективними», – заявив перший віце-прем’єр-міністр України.

«Білорусь має потребу в електроенергії, а Україні вигідно поставляти її, тому що це додаткове завантаження цілого ланцюга підприємств – вугільників, транспортників та енергетиків, в першу чергу, теплових електростанцій; крім цього держава отримує додаткову валюту», – зазначив Андрій Клюєв.

Він нагадав, що домовленості про розширення співпраці двох країн у паливно-енергетичній сфері були досягнуті ще восени 2010 року під час 19-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Loading...