Новини » Суспільство 2 лютого, 2011, 9:15
Новий містобудівний закон згубно позначиться на пам’ятках, – ІКОМОС

Реалізація норм Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» створить загрози об’єктам культурної спадщини.

Про це повідомив президент Українського національного комітету ІКОМОС Микола Яковина у листі 1 лютого ц. р. до львівського ЦППД «СІМ», що виконує програму моніторингу державної пам’яткоохоронної політики.

Нагадаємо, львівські пам’яткозахисники проаналізували Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» й виступили з заявою, в якій наголосили на тому, що цей документ ставить під загрозу національну культурну спадщину. Свою заяву вони скерували голові Державної служби з питань національної спадщини Андрієві Вінграновському та президентові Українського національного комітету ІКОМОС Миколі Яковині.

Львівські пам’яткозахисники вимагали повідомити, як позначиться, у разі підписання Президентом України В. Януковичем, Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» на стані історико-культурної, зокрема, історико-архітектурної спадщини; а також, які механізми будуть задіяні для збереження культурної спадщини, якщо закон не буде заветований Президентом України та відправлений на допрацювання.

Львів’яни просили Андрія Вінграновського та Миколу Яковину скерувати листи до Президента України з проханням ветувати цей новоприйнятий закон як такий, що створює загрозливі умови для збереження національного культурного надбання в галузі архітектури.

За словами Миколи Яковини, «Український національний комітет ІКОМОС листом звернувся до Президента України щодо вето на Закон «Про регулювання містобудівної діяльності», реалізація норм якого створить загрози об’єктам культурної спадщини, зокрема згубно позначиться на пам’ятках археології та архітектури. Сподіваємося на врахування нашої думки», – зазначив Микола Яковина.

Довідка ЗІКу.

13 січня 2011 р., на пленарному засіданні сьомої сесії ВРУ шостого скликання, був прийнятий як такий, що не потребує проведення консультацій з громадськістю, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо скорочення дозвільних процедур у будівництві), котрий вносить зімни і в Закон України «Про охорону культурної спадщини».

У новому містодубівному законі немає норми, яка б врегульовувала питання забудови в зонах охорони пам’яток, на територіях історико-архітектурних ансамблів та історичного ареалу на користь збереження культурної спадщини чи відсилала би, для вирішення цього питання, до пам’яткоохоронного законодавства.

Натомість, пункт 13 розділу V Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» виключає слово «будівельних» з пункту 19 статті 5, пункту 9 частини першої та пункту 7 частини другої статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», ст. 114; зі змінами, внесеними законом України від 9 вересня 2010 року № 2518-VI, що ставить під загрозу руйнації культурної спадщини.

Окрім того, як зазначено у пояснювальній записці до проекту Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проект закону не був погоджений з Міністерством культури і туризму України (зокрема, з Держкультурспадщини).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 01:23 :37