Новини » Львів 19 січня, 2011, 9:04
Комісія культури ЛМР – за перейменування клона «Тюрми на Лонцького»

Учора, 18 січня, вичерпавши питання порядку денного, постійна депутатська комісія культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму Львівської міськради розглянула звернення Центру правових та політичних досліджень «СІМ» щодо ситуації із муніципальною установою культуру, яка планує розмістити свою філію під назвою «Територія Терору» на просп. Чорновола, 45 у Львові.

Хоча у зверненні ЦППД «СІМ» ішлося про проведення громадських слухань історико-містобудівного обґрунтування розміщення «Території Терору» на просп.Чорновола,45, депутати розглянули це питання значно глибше, зацікавившись його передісторією.

Спершу в дебатах члени комісії культури висловили думку, що громадські слухання вже були, але одразу ж з’ясували, що насправді то була тільки презентація візуалізації проекту.

Відбувалася презентація перед тим, як на сесії депутатам було запропоновано проголосувати за надання муніципальному клону «Тюрми на Лонцького» будинку на вул.Підзамче,10 в безкоштовну оренду на 25 років для облаштування офісних приміщень. Що депутати не довго думаючи й зробили (не голосували тільки ті із попередньої каденції, хто знав, як затято мер намагається здійснити цю оборудку).

На думку голови комісії Ярослава Музичка, нічого страшного у наданні будинку на вул.Підзамче,10 муніципальному музею нема, адже йдеться не про комерцію, а про використання його для статутної діяльності, якою здавання площ в суборенду не передбачене. «Якщо проект некомерційний і приноситиме користь місту, – то значить добре, що його підтримали, бо не сидіти ж дирекції музею в Ратуші», – розмірковував Ярослав Музичко, який проблему спекуляції з боку мерії назвою «Тюрми на Лонцького редукував до конфлікту конкурентів, що здебільшого зводиться до тривіальної тріади – грошей, сексу та амбіцій, а, власне, останні, на його думку, і є причиною розбіжностей.

Проте заступник голови постійної депутатської комісії культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму Львівської міськради Тарас Семущак зізнався, що депутати голосували не зовсім свідомо, тобто не надто вникаючи, про що мова: після перегляду ролика ніхто не зауважив, про яку адресу йдеться в ухвалі. «Нас обманули», – резюмував Тарас Семущак. При цьому він запропонував колегам ознайомитися із матеріалами про міський музей, що їх надав начальник управління культури Андрій Вороновський.

Яким же великим було здивування членів комісії, коли із цих документів вони довідалися, що муніципальна установа має наглядову раду, до якої входить … Ірина Калинець! Насправді відома громадська діячка Ірина Калинець очолює наглядову раду Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», директором якого є історик Руслан Забілий.

Відтак депутати зійшлися на думці, що існування у Львові клона, який дублює назву Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» є недоречним. На їхній погляд, муніципальний музей міг би мати іншу назву, без прив’язки до «Тюрми на Лонцького», де діє Національний музей-меморіал. Цим можна було б уникнути як елементарної плутанини, так і маніпулятивних спекуляцій на назві.

Депутати вирішили запропонувати управлінню культури департаменту гуманітарної політики ЛМР змінити назву муніципальної установи, якою керує Тарас Чолій, та просити згаданого директора підготувати на наступне засідання комісії звіт про фінансову діяльність та плани роботи.

Якщо від свого рішення комісія не відмовиться, то слід очікувати підготовки проекту ухвали ЛМР, якою Меморіальний музей жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького (тобто той одіозний муніципальний клон) змушений буде реорганізуватися в установу із іншою назвою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:41 :34