Новини » Суспільство 4 січня, 2011, 11:46
30 істориків з усієї України обговорять у Львові проект нового підручника з історії

14-15 січня в Українському католицькому університеті відбудеться зустріч українських істориків, організована Асоціацією вчителів «Нова Доба» та Програмою дослідження сучасної України ім. Петра Яцика.

Про це ЗІКу повідомили організатори. На зустрічі планують обговорити два важливі та пов’язані між собою питання. Це питання нового підручника з історії України та укладання нової історичної політики в державі. Особливістю зустрічі є те, що вона об’єднає дві групи істориків – фахових дослідників та вчителів шкіл.

«Експерти проведуть обговорення проекту нового підручника історії України, котрий підготувала Асоціація «Нова Доба» і фінансово підтримала Рада Європи. Цей підручник пропонує поліетнічну версію української історії», – розповів історик, професор УКУ Ярослав Грицак.

Іншою темою зустрічі стане обговорення і укладання нової історичної політики в Україні загалом – «політики, яка на відміну від попередньої, а ще більш теперішньої влади, вела би до примирення суспільства, а не до конфронтації. Конфлікт навколо історичної пам’яті унеможливлює компроміс у державі, це також гальмує політичні та економічні реформи. Влада не може володіти монополією на історичну пам’ять. Потрібні громадські ініціативи, які зможуть протистояти такій монополізації і пропонувати розумні альтернативи», – зазначив Ярослав Грицак.

Участь у зустрічі візьмуть близько 30 істориків з усіх регіонів України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:11 :31