live
Новини » Львів 1681

Навколо львівської галереї «Арт-11» розпалюються пристрасті

«Учора, 20 грудня, відбулося не що інше, як рейдерська атака на галерею, що переросла у сутичку наслідком якої стало побиття нашого працівника», – саме так коментують засновники й працівники мистецької галереї «Арт-11», яка розташована на північному боці пл. Ринок у Львові.

Напередодні цих подій Головне управління юстиції у Львівській області надіслало на ім’я керівника Галереї Оксани Мачеус лист № 09-01-45/571/В2 13684 від 15 грудня 2010 року за підписом в.о. начальника підрозділу ПВР відділу ДВС ГУЮ Шургота І. Я., котрий вона отримала 17 грудня 2010 р., у ньому викладено попередження-вимогу Державного виконавця щодо виселення СПД Оксани Мачеус із нежитлових приміщень за адресою: пл. Ринок, 28 загальною площею 314 кв. м.

Як повідомили у розмові з кореспондентом ЗІКу працівники галереї, 20.12.2010 року Мачеус О. В. оскаржила в Галицькому суді м. Львова дії ДВС та звернулася з вимогою визнати їх незаконними.

«Незважаючи на клопотання Мачеус О. В. припинити провадження на час її перебування на стаціонарному лікуванні, заяву про припинення виконавчого провадження з огляду на відсутність заборгованості, а також заяву про затвердження мирової угоди, 20 грудня ц. р. о 10 год. 30 хвилин відбулася спроба рейдерського захоплення галереї», – кажуть працівники галереї.

Внаслідок сутички побито працівника галереї Василя Мачеуса, котрого госпіталізувала з місця події карета «Швидкої допомоги». Також працівники МВС затримали громадян Михайла Юськіва та Артура-Вієта Мачеуса.

Працівники галереї звернулися до Прокурора міста Львова Денеги О. П. з вимогою вжити негайних заходів щодо бездіяльності працівників міліції та покарати винних у побитті Василя Мачеуса. Вони вважають, що рейдерська атака на галерею є цілеспрямованою акцією з метою ліквідації українського національного осередку в центрі міста Львова.

Довідка ЗІКу.

Галерея «АРТ-11» заснована 2005 року з метою пропаганди і популяризації українського та світового мистецтва шляхом проведення виставок, мистецьких акцій, пленерів художників тощо. Власним коштом галерея здійснила ремонт приміщень на пл. Ринок 28,37,38 у Львові, що дало змогу не лише покращити експлуатаційні характеристики приміщень, а й зберегти історичне середовище пам’яток архітектури.

За час діяльності Галереї проведено чимало публічних мистецьких заходів. Зокрема, варто згадати міжнародні виставки сучасного образотворчого мистецтва, виставки провідних львівських художників, а також численні мистецькі акції, акредитації творчих робіт архітекторів, скульпторів, проведені у тісній співпраці із Спілкою художників України, Спілкою архітекторів України, Спілкою дизайнерів України. Особливо запам’яталися виставка сучасного іконостасу для УГКЦ в селі Андріянів Городецького району; презентація погруддя Юліана Головінського – крайового првідника ОУН, котрий загинув від рук польської жандармерії у 1930 році; презентація видань «Націоналізм» Дмитра Донцова, «З Австрії на Колиму» Леоніда Мухи, «Мистецтво+математика» Олега Боднара.

У штаті галереї – вісім працівників.

Loading...
Loading...
Loading...