Новини » Спорт

Колесніков обіцяє найкращі Олімпійські ігри в історії

Віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков заявив, що Україна організує найкращу зимову Олімпіаду в історії.

Про це Колесніков сказав під час зустрічі з президентом Міжнародного олімпійського комітету Жаком Роге, інформує ТСН.

«Якщо нашій країні буде надана величезна честь прийняти Олімпійські ігри, немає сумніву, що це будуть найкращі зимові Олімпійські ігри в сучасній історії Олімпійських ігор», – підкреслив Колесніков.

Зокрема, Колесніков підкреслив, що в 2011 році до Євро-2012 у Львові буде зданий в експлуатацію новітній аеропорт, сьогодні пропускна здатність львівського аеропорту близько 2100 пасажирів на годину, але за рахунок термінального розвитку вона може бути збільшена до 5000 пасажирів, що повністю задовольнить потреби олімпійських ігор. Також він підкреслив, що в 150-кілометровій зоні від Львова розташовані п’ять допоміжних аеропортів, які також можуть бути задіяні в проведенні Олімпіади.

Що стосується автомобільних доріг, віце-прем’єр зазначив, що у Львова дуже зручне транспортне розташування, оскільки він розташований в безпосередній близькості від державного кордону України, поруч з кордоном Європейського Союзу. «Дороги діючі, дороги нові зв’яжуть основні олімпійські об’єкти, а також обласні міста західної України зі столицею Олімпіади», – зазначив Колесніков.

Щодо олімпійських об’єктів, які необхідно буде спорудити для проведення ігор, Б. Колесніков відзначив, що їх підготовку умовно розділили на дві категорії: рівнинна частина – це безпосередньо місто Львів, і гірська складова, розташована в 70-90 км від міста. «Ми передбачили, що відкриття і закриття ігор відбудеться на головному стадіоні Львова, який буде зданий в експлуатацію у вересні наступного року і вмішає 33 тисячі глядачів», – сказав Колесніков.

За його словами, для подачі заявки на проведення ігор України планує підготувати великий льодовий палац на 6900 глядачів, де пройдуть змагання з ковзанярського спорту, також він може використовуватися при проведенні Паралімпійських ігор, зокрема, для змагань з следж хокею (паралімпійська версія хокею на льоду).

Льодова оренда для керлінгу, як зазначив Колесніков, місткістю 6 тис. глядачів, буде готова до 2019 року. Льодова арена, на якій буде зіграний фінальний матч хокейного турніру, а також пройдуть основні змагання та показові виступи з фігурного катання, місткістю 4,5 тис. глядачів, буде готова до 2016 року, санний-бобслейна траса буде готова вже через 2,5 року в 2014 році, фрістайл-центр планується здати в експлуатацію в 2015 році.

Що стосується гірських видів спорту, то Колесніков заявив, що колишня база олімпійської збірної команди Радянського Союзу в Тисовці буде повністю модернізована і через два роки здано в експлуатацію. Там же планується підготувати комплекс для стрибків з трампліну.

Колесніков запевнив, що основні об’єкти гірськолижної інфраструктури будуть здані в 2013 році. Також, за його словами, змагання зі сноуборду планується провести у Славському. Цей об’єкт планується здати в експлуатацію в 2015 році.

Віце-прем’єр також повідомив, що два олімпійські села на 8 тисяч місць планується спорудити безпосередньо у Львові, там повинні бути невеликі житлові будинки, а також у горах – на тисячу спортсменів буде побудовано гірське олімпійське село у вигляді шале і таун-хаусів.

Loading...