Новини » Відео 16 грудня, 2010, 19:31
Суддя Ванівський плювати хотів навіть на Президента, – Микола Катеринчук. Відео

Запис програми «Хто тут живе?» з керівником «Львівської залізниці» Богданом Піхом, котру суд заборонив випускати в ефір, журналісти телеканалу «ZIK» надішлють керівництву «Укрзалізниці», в Мінтранс, а також у Секретаріат Президента

«Ми обов’язково звернемося колективним листом у Вищу раду юстиції, щоб дали оцінку таким ухвалам суду», – сказав в ефірі програми «Хто тут живе?» член тимчасової слідчої комісії з питання цензури та тиску на ЗМІ, народний депутат України Микола Катеринчук, коментуючи безпрецедентну ухвалу Галицького районного суду м. Львова (суддя Ванівський О. М.), котрою заборонявся вихід в ефірі телеканалу ZIK програми журналістських розслідувань із начальником Львівської залізниці, депутатом Львівської облради від Партії регіонів Богданом Піхом.

«Під таким рішенням, я впевнений, підпишуться всі, включаючи представників Партії регіонів у цій комісії, – додав пан Катеринчук. – Тому що це фактично – стоп свободі слова в Україні руками судді». Сам Богдан Піх на ефір не прийшов, натомість намагався зупинити випуск програми, подавши позовну заяву до суду, мотивуючи свої вимоги «порушенням законних прав та його родини на інформацію про їх особисте і сімейне життя». Суд прийняв ухвалу менш, ніж за добу, навіть не ознайомившись із матеріалами журналістського розслідування. Не бачив їх і Богдан Піх, хоча таку можливість автори програми йому надавали.

«Як можна оцінити програму, котра ще не вийшла в ефір?, – сказав під час програми Микола Катеринчук. – Це безпрецедентне рішення, грубе порушення прав журналістів. Цей суддя має понести кваліфіковане покарання і я впевнений, що таких суддів не можна залишати на посадах».

«Подібні дії нагадують практику Гестапо та НКВС» – зауважив Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, котрий теж був запрошений на ефір у якості експерта. – Своїми діями суддя дискредитував Президента України, якому тепер перед всім світом потрібно буде виправдовуватися, що у нас насправді діється зі свободою слова».

«Так можна заборонити будь-що в цій країні. Будь-який ефір, будь-які канали, будь-яку можливість взагалі отримувати інформацію, – продовжив Микола Катеринчук. – Це вже скандал фактично на рівні Європейського союзу, тому що ми доведемо це до Парламентської асамблеї Ради Європи. Я думаю, що Януковичу задаватимуть все більше і більше незручних запитань, тому що з’являються отакі от люди, як цей суддя Ванівський, який, вибачте, плювати хотіли навіть на Президента».

Нагадаємо, що попри появу цієї ухвали суду, програма «Хто тут живе?» таки вийшла в ефір. «На час виходу програми ми не отримували офіційного повідомлення з суду, – каже її ведучий Дмитро Добродомов. – Копія цієї ухвали (а не оригінал) до нас у середу ввечері потрапила від сторонньої особи, котра представилася радником начальника Львівської залізниці. А от офіційне повідомлення ми отримали поштою лише вранці наступного дня. Зараз наші юристи готують апеляцію на цю ухвалу. Якщо її скасують, ми домагатимемося звільнення такого судді з посади. Щодо Богдана Піха, то запис програми ми обов’язково надішлемо керівництву «Укрзалізниці», в Мінтранс, а також у Секретаріат Президента, щоб вони надали відповідну оцінку його діям. Адже учорашні події навколо програми «Хто тут живе?» переконали нас, що начальник Львiвської залiзницi дуже боїться прискiпливої уваги до своєї діяльності. Я обiцяю, що ми допоможемо йому, так би мовити, розiбратися iз собою, з’ясувати причини внутрiшнiх фобiй. Найближчим часом журналiсти телеканалу проведуть додатковi розслiдування, темою яких стануть тендери Львiвської залiзницi, її капiтальне будiвництво та кадрова полiтика».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 20:34 :45