Новини » Суспільство 16 грудня, 2010, 10:50
Роман «Із сьомого дна» – переможець «Коронації слова 2010»

Лауреатом літературного конкурсу «Коронація слова 2010» став трендовий на сьогодні історичний роман творчого тандему львівських письменників Ярослави Бакалець та Ярослава Яріша «Із сьомого дна» – про останні дні життя Богдана Хмельницького.

Про це ЗІК повідомила прес-служба конкурсу.

«Із сьомого дна» – книга-лаурет першої премії у номінації «Романи». Журі зазначає, що твір Ярослави Бакалець і Ярослава Яріша «зачарував своєю завзятою містичною боротьбою за Козацьку Україну».

Журі також визначило, що головна літературна тенденція року – це безумовний успіх історичних романів.

Письменники окремими персонажами виводять Лихо, Біду та Недолю як посланців пекла. І, гармонійно доповнюючи один одного, створюють фантастичне обрамлення для реальних історичних героїв – козаків, які оживають для боротьби із потойбіччям. Передмову до роману родинно-творчого союзу готувала письменниця Галина Пагутяк. Вона зазначила: «Кожен твір на історичну тематику має коріння в сучасності. Для мене це коріння прозирає в тому, як легко людина жертвує принципами заради грошей і влади, забуваючи, що основні моральні імперативи містяться в Божих заповідях».

Літературні знавці були вражені висвітленням.

Вічна тема добра і зла в романі «Із сьомого дна» набула шокуючого і гострого звучання, судячи з відгуків літературознавців. Письменниця і журналістка Галина Вдовиченко, перебуваючи під враженням від містики тексту, зазначила: «У цього історичного роману є своя особливість, вона – у присутності містичних персонажів, посланців пекла, які активно втручаються у події. Лихо, Біда та Недоля за три з половиною сотні років нікуди не поділися, вони і далі вербують собі слухняних рабів серед нас, випробовують людей владою, спокушають грошима, примушують заздрити, зраджувати».

Історичний роман «Із сьомого дна» впевнено торує шлях до лаврів бестселера, став вже третім надрукованим твором цьогорічних переможців конкурсу. Також серед переможців волинянин Володимир Лис зі своїм «Століттям Якова» та містична історія львів’янки Дари Корній «Гонихмарник».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 20:40 :39