Новини » Спорт

Крим виграв право на проведення етапу чемпіонату світу з ралі

Ялта виграла право на проведення етапу чемпіонату світу з ралі. Гонки Prime Yalta Rally внесено до календаря міжнародних змагань з авторалі Intercontinental Rally Challenge (IRC) на 2011 рік.

Відповідне рішення прийняв організаційний комітет IRC – міжнародного автомобільного ралійного чемпіонату.

Yalta Rally 2011 пройде 2-4 червня і буде четвертим етапом Кубка світу. Елітні гонщики приїдуть до Криму після ралі на Корсиці (6-8 травня) та перед Бельгією (23-25 червня). Усі три гонки пройдуть на асфальті.

Як повідомляє УКРІНФОРМ, про це говориться на офіційному сайті IRC, де також є повний календар гонок.

Для визначення країни, у якій пройде етап світового ралі, спеціальна комісія інспектувала дороги в Туреччині, Іспанії, Італії та Україні, які змагалися за право проведення гонки.

За Україну голосував Жан-Пьєр Ніколя – один із найвідоміших французьких ралійних пілотів, фахівець з африканських ралі. Напередодні він побував у Криму у складі спеціальної комісії організаторів міжнародних змагань з ралі – Inercontinental Rally Challenge, яка дала високу оцінку готовності трас, у тому числі і високогірних, до проведення змагань.

Кубок світу IRC – спільний проект FIA (Міжнародної автомобільної федерації) та телеканалу Євроспорт. Завдяки цьому ялтинський етап побачать 350 мільйонів телеглядачів з усього світу, що безперечно дасть поштовх розвитку туризму в Криму.

Міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв заявив, що уряд автономії бере на себе зобов’язання щодо приймання цього знакового для країни заходу. Зокрема, розпочнуться необхідні дії для виведення готельного бізнесу з тіні, а також підвищення рівня обслуговування в готелях, що необхідно для успішного проведення змагань такого рівня. У Мінкурортів автономії очікують близько 250 тисяч фанатів автоспорту.

Як повідомляє головне управління інформаційної політики Ради міністрів АРК, Prime Yalta Rally з’явилося у 2005 році і щороку проходить на трасах поблизу Ялти, а також на горі Ай-Петрі. У гонках беруть участь екіпажі з різних країн світу. Це ралі є найскладнішим в Україні, внесено до календаря Кубка Європи з авторалі у вигляді компактної серії добре організованих високошвидкісних асфальтових ділянок.

 

Loading...