Новини » Світ

Британські студенти-пікетувальники напали на авто принца Чарльза

Британські студенти, які протестують проти підвищення плати за навчання, в центрі Лондона напали на автомобіль принца Уельського Чарльза.

Про це повідомляє телеканал Sky News.

Інцидент стався ввечері в четвер 9 грудня на Ріджент-стріт, коли Чарльз і його дружина Камілла прямували на виставу в театрі Палладієм, – передає «Корреспондент».

Прес-служба британської королівської сім’ї наголосила, що 62-річний спадкоємець престолу і його 63-річна дружина не постраждали, проте у їх автомобіля тріснуло бічне скло, і він заляпаний фарбою.

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав напад на автомобіль престолонаслідника «шокуючим і таким, що заслуговує жалю», однак цей інцидент під час масових демонстрацій був далеко не єдиним.

За даними Sky News, всього в результаті безладів постраждали дев’ятеро поліцейських. Повідомляється про 22 поранених демонстрантів і 15 затриманих.

Поліція намагається утримувати основну частину учасників протесту на площі біля Парламенту, при цьому, за словами кореспондента каналу, багато учасників намагаються залишити акцію протесту, але не можуть вийти з поліцейського оточення.

Тисячі молодих людей зібралися в четвер біля будівлі британського парламенту, в якому депутати обговорювали законопроект, запропонований коаліційним урядом консерваторів і ліберал-демократів.

Документ передбачає можливість підвищення університетами плати за навчання до 9 тис. фунтів стерлінгів (14 тис. доларів) на рік. Ініціатори закону наполягають на тому, що на цей захід їх підштовхує надзвичайно важка фінансова ситуація в країні, і нагадують, що останнім часом різких скорочень зазнала практично вся бюджетна сфера британського суспільства.

Крім того, вони наголошують, що вузи не отримують права брати плату авансом: студенти будуть навчатися в борг, який почнуть віддавати лише після отримання диплома та влаштування на роботу з мінімальною заробітною платою у розмірі 21 тис. фунтів на рік. Якщо ж цього не станеться, то й віддавати борг вони не стануть.

Закон передбачає також спеціальні заходи щодо соціального захисту студентів з небагатих сімей – в тому випадку, якщо хочуть вступити у вуз, який бере за навчання більш ніж 6 тис. фунтів на рік.

Ці аргументи, однак, не переконали противників нового закону, які і до цього провели декілька масових демонстрацій у Лондоні, причому окремі з них теж переростали в сутички з владою.

Та все ж, маніфестантам лише частково вдалося чинити психологічний тиск на депутатів: у четвер 9 грудня, вони все ж прийняли закон, що викликав неоднозначну реакцію, хоча і з незначною перевагою.

Влада, однак, цього разу підготувалася до подібного сценарію: на площу було стягнуто сотні поліцейських в захисній екіпіровці. Були на місці подій і десятки кінних поліцейських.

Вогнепальної зброї у поліцейських не було, але прорвати кордони маніфестантам не вдалося – і тоді вони стали бити шибки у вікнах нижніх поверхів міністерства фінансів і Верховного суду Сполученого Королівства. При цьому на Парламентській площі демонстранти розвели величезне вогнище, головним паливом для якого стали лавки.

Дісталося не тільки будівлям, але і пам’ятникам. Пікетники мочилися на постамент пам’ятника Вінстону Черчіллю, що стоїть на площі, а саму статую покрили графіті, здебільшого нецензурними.

Інші намагалися здерти прапори з розташованого по сусідству Кенотафа, що увічнює пам’ять британців і громадян країн Співдружності, загиблих у Першій світовій та інших збройних конфліктах.

Loading...