Новини » Політика 19 листопада, 2010, 14:22
В Україні з’явиться 12 російських військових баз

В Україні можуть з’явитися 12 російських військових баз: вони охоронятимуть українські газові сховища.

Як пише видання «Коментарі», воєнізовані підрозділи трубопровідних військ у складі «Газпрому» можуть найближчим часом з’явитися на українських ПСГ.

На початку листопада українсько-російський газотранспортний консорціум вирішив включити в сферу своєї діяльності оренду українських підземних сховищ газу.

Видання нагадує, що кілька років тому в РФ була прийнята доктрина Енергетичної безпеки, яка, по суті, дала Кремлю право вважати російськими стратегічними об’єктами газопровідну інфраструктуру сусідніх країн. Потім, у 2007 році, Кремль взявся за посилення «трубопровідних» військ, наділивши «Газпром» правом утримання власних воєнізованих формувань (з охороною та службою безпеки їх сплутати складно).

Країни Східної Європи, що входять до ЄС, подібним поворотів російської політики особливо не обурилися, оскільки майже всі вони входять в атлантичну систему безпеки. Інша справа з країнами Середньої Азії. Крім дуже багатого газом Туркменістану, ці країни все як одна входять в систему колективної безпеки ОДКБ СНД («Ташкентського пакту»), робота якої передбачає досить-таки високий рівень взаємного узгодження військових планів, у тому числі планів військового захисту компресорних станцій та сховищ газу.

З України, з цієї точки зору, все ще гірше. Вона не входить ні в одну із систем безпеки. Відповідно, виглядає майже ідеальним плацдармом для відпрацювання нових російських амбіцій з контролю над «стратегічно важливими транспортними об’єктами за межами кордонів РФ». У Білорусі, наприклад, ці амбіції вже давно мають вигляд регулярних маневрів російських військ у районах розташування газокомпресорних станцій і газопроводів.

Експерти стверджують, що «Газпром» навряд чи відмовиться від можливості, користуючись нагодою, розташувати в Західній Україні, де знаходяться підземні газові сховища, свої війська. А значить, Україні є всі шанси отримати ще 12 військових російських баз на своїй території.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:20 :51