Новини » Львів 18 листопада, 2010, 14:46
«Літопис УПА» спорудив на Львівщині пам’ятник діячеві ОУН Володимиру Макару

У селі Поториці Сокальського району Львівської області відбулося урочисте відкриття та освячення погруддя видатному громадському та політичному діячеві Володимиру Макару.

Про це повідомив сьогодні, 18 листопада, власкор ЗІКу з посиланням на дані Сокальської РДА.

Ініціаторами та організаторами спорудження погруддя виступив Благодійний фонд «Літопис УПА» імені В. Макара, облаштування території здійснено за кошти місцевого бюджету, меценатів та громади села Поториці.

Автори – відомий львівський скульптор Петро Кулик та архітектор Володимир Блисюк.

З визначною подією громаду привітали голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак, голова районної ради Олег Солодяк, сільський голова Роман Смик, голова Львівського обласного Благодійного фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич та інші.

Довідка ЗІКу.

В. Макар, батьки якого були вихідцями з с. Поториці, народився у м. Станіславі. За підпільну працю в ОУН зазнав переслідувань та арештів, був ув’язнений в Березі Картузькій. На початку 1941 року саме він проголосив у Сокалі від імені ОУН про відновлення української державності Актом 30 червня 1941 р. За дорученням ОУН працював у Закордонному Представництві УГВР в Австрії, згодом переїхав до Бельгії, а потім до Канади. Працював як провідний діяч Спілки Української Молоді, Ліги Визволення України, був членом Головної Управи Товариства колишніх вояків УПА, одним з ініціаторів, засновників і членів редколегії серійного видавництва «Літопис УПА». Автор багатьох книг про визвольні змагання українського народу, чотиритомного видання «Спогади та роздуми», чисельних хронікальних публікацій про боротьбу УПА в 1937-1947 роках. Помер В.Макар у 1993 році в м. Торонто (Канада).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:10 :39