Новини » Політика 5 листопада, 2010, 22:20
У США вважають, що вибори в Україні не відповідали демократичним стандартам

Місцеві вибори в Україні не відповідали стандартам відкритості і чесності.

Про це в інтерв’ю Радіо «Свобода» заявив помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Філіп Гордон.

«Ми вважаємо, що ці вибори не відповідали стандартам відкритості й чесності, на відміну, наприклад, від президентських виборів, які відбулися дещо раніше цього року», – сказав він.

За словами представника Держдепу, віце-президент США Джо Байден мав розмову із Президентом України Віктором Януковичем про важливість дотримання принципів демократії.

«Я думаю, що світ, Європейський Союз і США уважно стежили за перебігом місцевих виборів в Україні, тому й заявляю, що ми не вважаємо, що вони відповідали демократичним стандартам», – зазначив Ф.Гордон.

За його словами, для такої держави як Україна, котра будує демократію і має забезпечувати участь у цьому всіх зацікавлених політичних сил, критично важливо мати таке виборче законодавство, яке б відповідало міжнародним стандартам. «Наскільки ми знаємо, здається, такого закону й кодексу в Україні немає. Ми вже сказали про це українській владі. Ми готові допомогти Києву в цьому, у впровадженні в життя, у процес виборів на місцях і в національному масштабі саме такого виборчого кодексу, щоб ці вибори відповідали стандартам, які, як і ми, і вони у Києві знаємо, необхідні для успіхів демократії», – сказав Ф.Гордон.

Водночас він зазначив, що США хоче співпрацювати з українською владою у питаннях впровадження стандартів демократії в Україні.

«Українська влада заявила нам про своє бажання просувати демократію, і ми хочемо співпрацювати з нею у цьому напрямку», – заявив помічник державного секретаря США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 13:15 :29