Новини » Львів 1 листопада, 2010, 12:25
Кастелівка у Львові втратила австрійську пожежну частину. На черзі…?

На території пожежної частини на вул. Чупринки, 3 у Львові працює екскаватор, ківш якого вибирає землю для заведення комунікацій до майбутнього 8-поверхововго житлового будинку із вбудованими магазинами та підземними паркінгами.

На запитання кореспондента ЗІКу, що відбувається за огорожею будівельного майданчика і чи існує археологічний нагляд за діями екскаватора, чоловік, який назвав себе виконробом пояснив, що провадяться земляні роботи, однак це ще не закладення котловану, до нього за планом приступлять пізніше. На запитання, якими є плани в термінах, адже інформація про це на паспорті будови відсутня, виконроб сказав, що будинок спорудять наступного року. Окрім того він додав, що минулого четверга будмайданчик відвідала інспекція Держархбудконтролю та управління охорони історичного середовища Львівської міськради.

На згаданому вже паспорті будови, що хибує на неповноту інформації (бо не вказано дати початку робіт та її закінчення), під графічною візуалізацією майбутньої споруди написано, що це має бути багатоквартирний житловий будинок із вбудованими магазинами та підземними паркінгами. Замовником будинку виступило управління міністерства надзвичайних ситуацій у Львівській області, яке очевидно «успадкувало» територію колишньої пожежної частини. Будинок запроектувала львівська фірма, відова як адаптатор проекту євростадіону – ТзОВ «Арніка», підрядником виступило ТзОВ «Будімекс». Технічний нагляд здійснює ДП «Управління капітального будівництва» (тут укотре лишається подивуватися, як підприємства своїми назвами дублюють органи управління!).

Утім позитивного настрою львів’янам, які шанують старовину Кастелівки, нове будівництво не додало. Вони висловлюють надію, що оскільки під висотний будинок щойно почали рити траншеї, то, ще можна сподіватися, що після втручання представників ЮНЕСКО замість багатоповерхівки пожежну частину відновлять. При цьому мешканці мікрорайону згадують і про некоректну реконструкцію у будинку на вул. Чупринки,5, внаслідок якої у будинку пішли тріщини.

«Дозвіл будувати висотний будинок замість пожежної частини інспекція ДАБК у Львівській області, може й надала, але при цьому зовсім не зважила на те, що цей сучасний монстр сховає всю красу стародавнього району Кастелівки. Незабаром увесь історичний Львів знищать, бо дбають лише про свої кишені», – кажуть мешканці.

У дечому мешканці таки мають рацію, адже упродовж 2008-2010 років інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львові без погодження з Державною службою з питань національної культурної спадщини видала близько 120 дозволів на виконання будівельних робіт в межах територій, на яких розташовані пам’ятки архітектури національного значення, – про це йшлося під час наради в ЛОДА за участю голови Держкультурспадщини Андрія Вінграновського. Він вважає, що такі дії є грубим порушенням чинного законодавства, відтак Держкультурспадщини вимагатиме відкликати ці дозволи.

Нагадаємо також, що рішення №34 Комітету збереження світової спадщини ЮНЕСКО містять стурбованість щодо загального стану збереження історичної забудови Львова, зокрема, серйозних змін у міській забудові та значної загрози пам’яткам, цілісності та автентичності історичних будівель. ЮНЕСКО вимагає від органів державної влади негайно припинити всі роботи у зоні історичного ареалу.

За запевненнями керівництва ЛОДА, в облдержадміністрації має бути створена спеціальна комісія, що здійснить інвентаризацію всіх об’єктів, які зводять без погодження з Держкультурспадщини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 01:31 :50