Новини » Світ 26 жовтня, 2010, 15:37
У Канаді модно бути українцем, – Осташ

Чисельність української діаспори в Канаді значно зросла. Попередній перепис показав 1 млн українців в Канаді. Останній перепис показав 1 млн 213 тис. українців у Канаді.

Про це сьогодні, 26 жовтня, в коментарі журналістам у Львові повідомив посол України в Канаді Ігор Осташ.

За його словами, така ситуація пов’язана з тим, що «канадці почали признаватися, що вони українці, почали вивчати своє коріння». «Це пов’язано з кількома факторами. З’явилася Українська держава, яка реально стає на ноги. Певним поштовхом була Помаранчева революція, яка була великим медійним проектом – багато людей дізналися про Україну», – зазначив Осташ.

На думку посла, кількість канадців українського походження буде зростати й надалі. «Я впевнений, наступний перепис покаже ще більшу кількість українців. Канада чи не єдина країна у світі, де модно бути українцем», – пояснив Осташ.

Посол також повідомив про відзначення 120-річчя переселення українців до Канади в 2011 році.

«Посольство України в Канаді планує акцію – День України в парламенті Канади. Майже цілий день ми будемо репрезентувати Україну, будуть виставки, концерти, політичні та громадські контакти. Наше завдання – відзначити це на найвищому державному рівні в Україні та в Канаді», – розповів Осташ.

Довідка ЗІКу.

Іван Пилипів та Василь Єлиняк, родом зі села Небилів (нині Рожнятівського району Івано-Франківської області, де встановлено їм пам’ятник), прибули до Канади пароплавом «Орегон» 7 вересня 1891 року. З їхнім прибуттям розпочався потік українських іммігрантів на землі Канади; ці два українські піонери в 1892 році посприяли переселенню в Канаду кількох сімей з України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 23:21 :35