Новини » Суспільство 25 жовтня, 2010, 10:29
Школярі із польських шкіл Львова пройшли місцями Збігнева Герберта

Напередодні річниці від дня народження видатного польського поета Збігнева Герберта, який народився у Львові, «Фундація допомоги полякам на Сході», газета «Львівські зустрічі» організували для учнів львівських шкіл з польською мовою навчання рейд «Місцями Збігнєва Герберта».

Про це сьогодні, 25 жовтня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Потім усім учасникам рейду вручено подарунки – збірки творів поета. Відбулося літературно-музичне вшанування цієї непересічної особистості європейського масштабу, особистості, яка, без сумніву, представляє Львів на світовій поетичній дорозі.

На початку організатори вечора – редактор газети «Львівські зустрічі» Божена Рафальська та директор львівського видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга розповіли школярам, як вони у Львові відкривали імя Герберта, адже за радянських часів на нього було накладено заборону. Майже десять років тому, у 2001 р. видавництві «Каменяр» було започатковано серію «Бібліотека слов’янської літератури» томом вибраних поезій Збігнева Герберта польською та українською мовами. У тій книжці було вміщено один із віршів всесвітньо відомого поета другої половини ХХ століття під назвою «Дім» (для Герберта домом, безсумнівно, був Львів).

У Львові у 2008 році стартував проект «Збігнев Герберт. Повернення до Львова», який потім дістав назву «Збігнев Герберт у Львові назавжди». У тому ж 2008 році, який був проголошений Сенатом Республіки Польща Роком Збігнева Герберта, у видавництві «Каменяр» за сприяння Сенату та за допомогою «Фундації «Допомога полякам на Сході», побачила світ друга збірка вибраних творів поета українською та польською мовами у перекладі Віктора Дмитрука у серії «Бібліотека слов’янської літератури».

Потім перед школярами виступили актори Львівського національного драматичного театру імені М.Заньковецької та Польського театру у Львові, у виконанні яких прозвучали вірші Збігнева Герберта українською та польською мовами.

Довідка.

Усесвітньовідомий поет Збігнев Герберт народився 29 жовтня 1924 року у Львові, у будинку на вул. Личаківській, 55 (у десяті роковини з дня смерті поета на будинку встановлено меморіальну дошку).

1932 р. Герберти переїхали на вул. Пекарську, потім на Тарнавського, а перед війною на Обозну поблизу Стрийського парку. Літували у приміській віллі в Брюховичах. Навчався Герберт у СШ №14 – так радянська влада перейменувала гімназію, де тепер міститься УКУ. Полоністику юний Герберт студіював і підпільному університеті Яна Казимира, працюючи годувальником вошей в інституті проф. Рукдольфа Вейгеля на вул. Зеленій, де виробляли вакцини проти тифу. Навесні 1944 р. Герберт склав присягу Армії Крайовій, його родина виїхала до Кракова і оселилася в Прошовіцах. До рідного Львова Збігнев Герберт більше не приїжджав.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 21:28 :22