Новини » Львів 12 жовтня, 2010, 16:37
Страйк студентів проти платних послуг у Львові ледь не переріс у бунт

«Ви будете платити за все», – з таким заголовком роздали студентам прейскуранти цін на платні послуги у львівських вишах. Як наслідок – понад 5 тисяч (за офіційними даними) обурених молодих людей страйкували сьогодні, 12 жовтня, під стінами Львівської ОДА.

Відповідаючи кореспонденту ЗІКу, студентка ЛНУ «Львівська політехніка» Ядвіга розповіла, що були факти виключення в університеті людей, котрі брали участь у попередніх масштабних акціях спротиву. Проте це не зупинило її як старосту: разом з групою вона прийшла сьогодні до ОДА. Викладачі, зі слів студентки, підтримують постанову № 796 про платні послуги у навчальних закладах. Ядвіга також розповіла, що з оприлюдненого студентам прейскуранта пропуск лекції у «Львівській політехніці» мав би коштувати до 160 грн, пропуск лабораторної – до 60, якщо трійка є за сесію – 750 грн, за бібліотеку, за спортзал – за все.

Представник студентів з Української академії друкарства, який не захотів назватися, у свою чергу сказав, що постанова Кабміну є в першу чергу політичною, щоб не дати можливості студентам виходити і протестувати проти дій влади. Щоб студентів тримати на парах грошима.

Ще один анонімний учасник мітингу на запитання кореспондента ЗІКу, чи не стало причиною акції бажання студентів безкарно не ходити на пари, зазначив, що за прогули завжди були і є покарання – це ризик не здати сесії і бути виключеним. А з прийняттям постанови більшість не зможе вчитися, оскільки оплата навіть за Інтернет, бібліотеки, спортзал, одиничні прогули дуже серйозно вдарить по кишені тих, хто вчиться, та їхніх батьків. «Хай депутати почнуть платити за свої «н» на сесіях Верховної Ради. І хай ціна одного пропуску буде у такому самому співвідношенні до їх зарплатні, як в нас до стипендії», – сказав він.

Мітингувальники кілометровою колоною попрямували під Львівську ОДА. До них вийшов перший заступник голови адміністрації Мирон Янків. Він хотів звернутись до студентів як професор і викладач, але натовп не захотів слухати чиновника.

Студенти заблокували вихід з ОДА. Працівникам адміністрації можна було зайти чи вийти, але необхідно було протискатися між тісними рядами молоді, що жбурляла у будівлю обласної адміністрації сміттям, пластиковими пляшками, копійками, яйцями, каштанами. Було підпалено саморобну димову шашку та вибито шибку у вхідних дверях. Перед входом в обласну адміністрацію шеренгою стали міліціонери, але мітингувальників розганяти не стали.

Студенти почали жбурляти помідори та туалетний папір, що обплутував балкони над дверима адміністрації. Наслідки їхніх дій залишилися прибирати організатори акції.

Організатори заходу планують провести роз’яснювальну роботу серед активістів і пояснити, що агресія проти чиновників приречена на поразку – влада має армію та інші силові структури, аби придушити агресивні мітинги. І тільки ненасильницький спротив дає змогу справді впливати на державну політику.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 00:19 :54