Новини » Львів 1 жовтня, 2010, 14:19
Команда Садового відфутболює громадські слухання

Львівська міськрада під тиском громадськості змушена була запропонувати фірмі «Українські інвестиційні системи», яка виступає замовником будівництва готелю до «Євро-2012» на вул. Федорова, влаштувати громадські слухання.

Цим ЛМР дала зрозуміти, що сама цього робити не хоче, попри те, що тихцем без розгляду на містобудівній раді погодила цей проект.

Нагадаємо, вже кілька років на парній стороні вул. Федорова в історичному середмісті Львова порядкує орендар – фірма «Українські інвестиційні системи», яка втілює задум побудови готелю, що, на думку львівських пам’яткозахисників, відбувається із порушеннями пам’яткоохоронного законодавства та нищенням археологічних пам’яток архітектури.

26 серпня ц. р. львівські пам’яткозахисники звернулися до львівської міськради із клопотанням щодо проведення громадських слухань містобудівної документації, за якою проводяться земляні роботи на ділянках вулиць Федорова і Сербської у Львові, оскільки містобудівна документація стосовно будівництва готельного комплексу з підземною двоярусною автостоянкою на 23 машиномісця, розроблена головним архітектором «John Seifert Architekts» Дж. Сіфертом, на громадських слуханнях у 2008 році була відхилена.

Начальник Управління «Секретаріат ради» ЛМР п. Л. Зубач 20 вересня ц. р. звернувся листом № 01-636вих до директора ТзОВ «Українські інвестиційні системи» стосовно проведення громадських слухань містобудівної документації готельного комплексу на вул. Федорова у Львові. «Враховуючи інтерес громадськості до проекту будівництва готельного комплексу на вул. Федорова у Львові, управління «Секретаріат ради» повідомляє Вам, як замовнику будівництва, про можливість проведення громадських слухань містобудівної документації з метою врахування інтересів громадськості», – написав Любомир Зубач, поінформувавши замовника про готовність надання вичерпної інформації стосовно процедури проведення громадського слухання проекту містобудівної документації.

Пам’яткозахисники таку тактику керівника управління «Секретаріат ради» ЛМР сприйняли за «відфутболювання», бо ніщо не заважає ЛМР влаштувати громадські слухання силами двох своїх структурних підрозділів: відділу громадського партнерства та управління архітектури, начальник якого – головний архітектор Львова Юрій Криворучко – погодив проект згаданого готелю, а значить має усю вихідну документацію, що може бути обговорена під час громадських слухань.

Нагадаємо також, що директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України Олег Осаульчук позавчора ініціював круглий стіл «Нове будівництво та збереження археологічної спадщини: як досягти компромісу».

Після доповіді Олега Осаульчука «Стан і перспективи археологічних досліджень на території Львова» та доповіді кандидата архітектури, доцента кафедри РРАК НУ «Львівська політехніка», члена УНК ІКОМОС Василя Петрика «Кому потрібна археологічна спадщина? Археологічні проблеми Львова з точки зору архітектора-реставратора» відбулося обговорення пекучих для Львова пам’яткоохоронних проблем.

В обговоренні взяли участь архітектор інституту «Укрзахідпроектреставрація» Володимир Бевз, начальник управління охорони культурної спадщини ЛОДА Василь Іванівський, голова ЛОО «УТОПІК», віце-президент Українського бюро ІКОМОС Андрій Салюк, керівник АРМ-3 інституту «Укрзахідпроектреставрація» Лідія Горницька, заступник начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Ігор Черняк, директор Представництва в Україні Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу, засновник БО «Єврейське Відродження в Галичині» Мейлах Шейхет, директор ЛКП «Археологічно-архітектурна служба м. Львова» Олесь Криськів, архітектор, експерт центру правових та політичних досліджень «СІМ» Віра Балаж, директор інституту «Укрзахідпроектреставрація» Володимир Швець.

Учасники круглого столу дійшли до висновку, що компроміс між новим будівництвом та збереженням археологічної та архітектурної спадщини можливий лише за умов дотримання чинного пам’яткоохоронного законодавства.

Для створення робочої групи, яка виробила би спільну політику та засади проведення археологічних досліджень на території Львова, археологи та архітектори, яким не байдужа доля культурної спадщини, зберуться 6 жовтня у приміщенні НДЦ «Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:07 :47