вівторок, 28 вересня, 2010, 14:27 Львів
У Львові відкрили офіс транскордонної співпраці Польщі–Білорусії–України

У Львові офіційно розпочало роботу представництво Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2007–2013 рр. Це перше представництво на зовнішньому кордоні Євросоюзу з усіх програм Європейського інструменту сусідства і партнерства.

Про це сьогодні, 28 вересня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Програма транскордонного співробітництва Польща–Білрусь–Україна на 2007–2013 роки має на меті сприяння транскордонним процесам розвитку польсько-білорусько-українських прикордонних регіонів.

Пріоритетами програми є підвищення конкурентоздатності прикордонних територій, поліпшення якості життя, інституційна співпраця та підтримка ініціатив місцевих громад.

Під час відкриття Представництва Спільний технічний секретаріат Програми повідомив про три великі заходи, які заплановані до кінця 2010 року на території України: конкурс для школярів «Набір молодих ідей», Форум партнерів та Транскордонний форум для журналістів.

Перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків пов’язав відкриття представництва у Львові з інтенсифікацією співпраці між Україною, Польщею та Білорусією. «Це дуже важливо, бо йде подальша робота за програмою європейського сусідства і партнерства. Україна реалізовує свої євроінтеграційні наміри», – сказав він.

За словами Янківа, за попередні роки з реалізації програми добросусідства з ЄС на Україні було реалізовано проектів на понад 2,5 млн Євро.

«Але справа не в грошах. Головне те, що ми зможемо багато зробити для формування громадянського суспільства, захисту довкілля, реалізації екологічних програм, подальшого розвитку самоврядування в Україні. Найважливіше – розбудова кордону та прикордонних територій», – пояснив Янків.

Представник міністерства регіонального розвитку Польщі Домініка Міцкевич повідомила, що на українсько-польському кордоні планують реалізувати 6 проектів на загальну суму 33 млн Євро.

Вона також зазначила, що на сьогодні завершився перший етап подачі заявок на реалізацію проектів по програмі. Подано 307 проектних заявок, що з її слів є своєрідним рекордом у транскордонній співпраці у всій Європі.

Представник міністерства регіонального розвитку Польщі також повідомила про наміри відкрити представництво Програми у Білорусії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:09 :31