Новини » Регіони 27 вересня, 2010, 10:09
На Прикарпатті відзначили 100-річчя референта військової розвідки УПА

В Івано-Франківську, у народному домі «Просвіта», вечором пам’яті відзначили 100-річчя з дня народження військового діяча, головного референта СБ ОУН, керівника військової розвідки УПА Миколи Арсенича.

Одним із його псевдо було «Березовський», адже народився він в селі Нижній Березів Косівського району. На урочистостях слово про нього виголосив теж уродженець цього села і далекий родич, знаний просвітянин і краєзнавець Петро Арсенич.

За його словами, Микола Арсенич був членом ОУН із 19 років, членом Союзу української студентської молоді в Польщі. За революційну діяльність у 1937-му був заарештований польською поліцією. Із 1942 року – в Українській повстанській армії, очолював службу безпеки.

Разом із дружиною загинув у бою з НКВС у 1947 році (щоб не потрапити до рук ворога живими, дружина прийняла отруту, а Микола Арсенич і його колега Степан Мельник застрелилися).

Під час вечора пам’яті звучали повстанські пісні у виконанні хору Івано-Франківської міської організації ОУН «Золота заграва», – пише ТСН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:23 :41