Новини » Суспільство 22 вересня, 2010, 12:44
«Зірниця» не витіснить «Сурми звитяги»

Кабінет міністрів готує положення про відновлення військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця», якою формували у школах радянську молодь.

Нещодавно Кабмін своїм розпорядженням надав цій грі статусу Всеукраїнської. Однак впроваджувати її мають як окремий захід серед школярів, а не на базі дитячих фестивалів.

Напередодні з’явилась інформація, що «Зірниця» має замінити пісенний дитячий конкурс «Сурми звитяги».

Фестиваль «Сурми звитяги» вперше був організований 12 років тому як захід для патріотичного виховання дітей. Донині у цьому пісенному конкурсі діти з усіх регіонів України оспівують національно-визвольну боротьбу українців. Директор «Сурм звитяги» Володимир Степанишин розповідає, що пісні про УПА об’єднали дітей сходу та заходу.

Напередодні цьогорічного фестивалю, що стартує наприкінці жовтня, депутати міської ради Львова повідомили, що «Сурми звитяги» уряд хоче замінити на військово-патріотичну спортивну гру «Зірниця». Володимир Степанишин впевнений, що львівські депутати погарячкували. Про згортання фестивалю мова не йде.

«Між сурмами та «Зірницею» нічого взаємопов’язаного в жодному документі немає, – розповідає директор фестивалю. – Нас точно не перепрофільовують, бо ми не є державною структурою. Нас не можуть примусити щось змінити. Засновниками цього фестивалю є три громадські організації».

Приводом для побоювань львівської депутатів стало розпорядження Кабінету міністрів про надання «Зірниці» статусу Всеукраїнської, а також намір уряду розробити положення про відновлення цієї радянської гри по всій Україні. З цією метою уряд організував Комітет з підготовки та проведення «Зірниці», який очолив міністр освіти Дмитро Табачник. До Комітету увійшли також представники Міністерства сім’ї молоді і спорту, Міноборони, медики, а ще – член Організації ветеранів України.

Екс-міністр оборони, а нині народний депутат від Партії регіонів Олександр Кузьмук в урядовому Комітеті також допомагатиме впроваджувати гру «Зірниця». Він наголошує на необхідності патріотичного виховання в українських дітей

В Україні нині діє мережа організацій та конкурсів, де формується патріотично свідома молодь. Якщо фестиваль «Сурми звитяги» зосереджений навколо української пісні, то такі організації як «Пласт» чи організація українських скаутів навчає молодь саме спортивної та військової підготовки, – передає «РадіоСвобода».

На зразок гри «Зірниця» в Україні у 2003 році було розроблено Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). Вперше гра була проведена у всеукраїнському масштабі у 2009 році. Донині кількість учасників цієї гри сягає близько 30 тисяч школярів. Відкритим лишається питання, чи буде в українських школах існувати дві військово-патріотичних гри, чи можливо «Зірницю» готують на заміну «Соколу» («Джурі»).

Довідка ЗІКу.

Депутати Львівської міської ради занепокоєні ще одним запровадженням міністра Табачника в галузі освіти. Про це 13 вересня повідомив кореспондент ЗІКу. Як наголосив під час сесії ЛМР голова постійної комісії молодіжної політики та спорту Юрій Кардашевський, до освітян надійшло розпорядження, що такий дитячо-юнацький Фестиваль мистецтв «Сурми звитяги», який проводитиметься у Львові вже в одинадцяте, слід ліквідувати. Натомість пропонується запровадити військово-патріотичну гру «Зірниця». Таке розпорядження обурило міських обранців.

Нагадаємо, фестиваль «Сурми звитяги», започаткований колись як фестиваль-конкурс української патріотичної пісні, переріс у повноцінний фестиваль мистецтв. Головною метою заходу є популяризація мистецького відображення визвольної боротьби українців у ХХ столітті, зокрема – періоду ОУН-УПА.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:36 :08